Nie będzie postępowania w sprawie Kaczyńskiego. OMZRiK uważa, że sędzia złamał prawo

Image

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uważa, że sędzia złamał prawo po to, by Jarosław Kaczyński nie stanął przed sądem za słowa, które wypowiedział na stalowowolskim pikniku. O sprawie pisaliśmy TU.

Sprawa nie będzie na wokandzie, bo odmówiono wszczęcia dochodzenia. Ośrodek uważa, że „sędzia złamał prawo, by ochronić prezesa Kaczyńskiego”. O wszystkim napisano na facebookowym koncie Ośrodka:

By obronić Jarosława Kaczyńskiego i uniemożliwić postawienie go przed sądem za czyny, których się dopuścił - sędzia delegowany do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, związany z neo-KRS zdecydował się na ŁAMANIE PRAWA! A mówiąc konkretnie, współpracując z dyspozycyjnym wobec PiS prokuratorem, sędzia delegowany Tomasz Turbak celowo i z premedytacją zastosował nieodpowiednie przepisy. Takie, które nie miały kompletnie żadnego zastosowania w sprawie, którą się zajmował. Zrobił to po to, by uchronić od odpowiedzialności karnej lidera partii rządzącej, dzięki której został oddelegowany na wyższe stanowisko.

Ośrodek uważa, że jest to łamanie prawa, o czym pisze na fb:

Sąd (pomimo argumentów przytoczonych w zażaleniu) powołuje się na przepis, który nie ma zastosowania w niniejszej sprawie, tj. na art. 306 § 1 pkt 3 kpk podczas gdy powinien zastosować art. 306 § 1 pkt 2 kpk - co było podnoszone w środku zaskarżenia. Ośrodek bowiem jest instytucją społeczną, a nie osobą fizyczną aby stosować 306 § 1 pkt 3 k.p.k. Nie jest więc potrzebne naruszenie praw fundacji, by mogła wnieść zażalenie na decyzję prokuratora o odmowie.

Ośrodek zapowiada dalszą walkę i złożenie wniosku o kasację nadzwyczajną do Rzecznika Praw Obywatelskich, a także chce złożyć skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

W naszej opinii Jarosław Kaczyński w swoich wypowiedziach podczas pikniku rodzinnego dopuścił się publicznego prześladowania osób nieheteronormatywnych, znieważał je oraz stygmatyzował, robił to w sposób który jest typowy dla zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustroju państwa. Zrobimy wszystko, by za swoje czyny stanął przed niezawisłym sądem- czytamy na fb.

W artykule, w cytatach pochodzących z fb, zachowano oryginalną pisownię.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.