Miasto zapłaci większy rachunek za prąd

Image

Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie miasta na 2019 r. Z kasy miejskiej na wydatki dotyczące dystrybucji energii przeznaczono ponad 90 tys. zł.

Głos w tej sprawie zabrała radna Renata Butryn, która ze zdziwieniem pytała skąd się wzięło niedoszacowanie w budżecie.

- Mamy do czynienia ze wzrostem za prąd w kontekście liceum, ale wzrost ten dotyczy również oświetlenia ulicznego i różnych innych rzeczy. Są to duże kwoty. Dlaczego to nie było przewidziane wcześniej?- mówiła podczas obrad Rady Miejskiej Renata Butryn.

W odpowiedzi na pytanie radnej głos zabrał skarbnik miasta Michał Buława.

- Wzrost punktów świetlnych i nowych przyłączeń, które w tym roku zostały wykonane wraz z wnioskami mieszkańców, którzy chcą, aby więcej punktów świetlnych przez dłuższy czas było włączonych m.in. na ul. Okulickiego, gdzie więcej lamp się świeci niż było zakładane w projekcie budżetu. Opłaty za energię elektryczną płacimy z 2 podziałek kwalifikacyjnych, z paragrafu 4260, czyli zakup energii elektrycznej oraz z paragrafu 4300, gdzie jest prowadzona usługa dystrybucji energii elektrycznej- mówi skarbnik miasta.

Radna wyraziła obawy wobec planowanych podwyżek za energię elektryczną w 2020 roku.

- Mam nadzieję, że tym razem rachunki dotyczące budżetu szkół, jednostek samorządu i oświetlenia ulicznego będą doszacowane i będziemy wiedzieli ile zagwarantować w budżecie pieniędzy na te cele- mówi Renata Butryn.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.