Zmarł Henryk Myłek

Image

Zmarł Henryk Myłek, przez wiele lat związany z Hutą Stalowa Wola.

W wieku 74 lat po ciężkiej chorobie zmarł 28 listopada Henryk Myłek. Był jedną z ważnych osobistości w Hucie Stalowa Wola, specjalistą od budowy ładowarek i spycharek, pracował w służbie serwisowej i w spółce handlowej Dressta, był członkiem zarządu HSW.

Henryk Myłek miał dwóch synów, był mężem znanej alergolog Danuty Myłek. I właśnie doktor nauk medycznych Danuta Myłek poinformowała 28 listopada na facebooku o śmierci męża: „Odszedł mój Wielki Przyjaciel, Mąż, niespotykany Gentelman, chodząca Prawość i Uczciwość. Od kilku godzin patrzy na nas z góry ze spokojem, bez cierpienia z bezwarunkową miłością”.

W jednej z rozmów sprzed kilkunastu lat doktor Myłek wyznała: „Jeżeli komuś, albo czemuś mogłabym dziękować za wszystko najlepsze, co spotkało mnie w życiu, jednym tchem wymieniam męża Henryka i Hutę Stalowa Wola. Dzięki hucie, gdzie pracował mąż, przez rok mieszkaliśmy na kontrakcie w Indiach, potem przez trzy lata w Angoli.

Państwo Myłkowie przez długie lata mieszkali w Stalowej Woli, przed kilku laty zamieszkali w pięknej posiadłości w Jastkowicach koło Stalowej Woli, nazwanej „Henrykówką”. Henryk Myłek zmarł w Warszawie po ciężkiej chorobie i tam zostanie pochowany.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.