To będzie miejsce dla każdego seniora. Jest projekt CAS

Image

W 2020 roku ma rozpocząć się budowa Centrum Aktywności Seniora. Na CAS czeka wiele grup senioralnych, których nie brakuje w naszym mieście. Jest już gotowy projekt.

W Stalowej Woli powstanie wyjątkowe miejsce dedykowane seniorom. Takich obiektów, które odpowiadają potrzebom osób starszych nie ma wiele w naszym kraju. CAS będzie ulokowany w środku miasta w budynku Centrum 4 przy Alejach Jana Pawła II tak, aby każdy mógł tam swobodnie dojechać komunikacją miejską. Na powierzchni prawie 1000 m2 powstanie m.in.: kawiarnia, sala do nauki języków obcych, sala komputerowa, sala kuchenna, sala prac ręcznych, sala fitness, sala do zajęć wokalnych, sala do obsługi prawnej i działań medycznych oraz sala widowiskowa. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W lipcu została podpisana umowa z wykonawcą, któremu został powierzony projekt oraz budowa Centrum Aktywności Seniora. Koszty związane z tą inwestycją to prawie 4,27 mln zł.

- Jest gotowy projekt, po przedstawieniu go były wprowadzone drobne zmiany. Trzeba będzie wystąpić o pozwolenie na budowę i będzie można przystąpić do realizacji- mówi Andrzej Wojtaś, zastępca naczelnika Wydziału Realizacji Inwestycji i Transportu.

Projekt Centrum Aktywności Seniora był opiniowany przez Miejską Radę Seniorów. Finał wszystkich prac powinien nastąpić pod koniec grudnia 2020 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.