W tym sezonie będziemy jeździć na łyżwach za darmo!

Image

Od połowy grudnia mieszkańcy Stalowej Woli i regionu będą mogli bezpłatnie ślizgać się na lodowisku.

O tym, że mieszkańcy Stalowej Woli lubią jeździć na łyżwach świadczy fakt, że w ubiegłorocznym sezonie zimowym, między 1 grudnia 2018 r. a 28 lutym 2019 r. z lodowiska skorzystano aż 19 814 razy.

- Wcześniej ogłaszaliśmy przetarg i wybieraliśmy wykonawcę. W tej chwili firma zgłosiła się do nas sama. Chce ona umieścić swoje banery reklamowe zachęcając do skorzystania z ich usług, a w zamian mieszkańcy będą mogli bezpłatnie korzystać z lodowiska- wyjaśnia Renata Knap, wiceprezydent Stalowej Woli.

Ustalane są właśnie ostatnie szczegóły dotyczące postawienia lodowiska, m.in. chodzi o możliwość wypożyczenia łyżew.

- W tej chwili jest to przedmiotem rozmowy. Zarówno my, jak i oni dysponujemy łyżwami, a więc to kwestia dogadania się z jakiego sprzętu mieszkańcy będą mogli skorzystać- wyjaśnia Renata Knap, wiceprezydent Stalowej Woli.

W przyszłym roku mają rozpocząć się pierwsze prace dotyczące budowy krytego lodowiska wraz ze ścieżką lodową. To zadaszone lodowisko miejskie ma mieć powierzchnię 1350 m3. Będzie posiadało blisko 400m2 zaplecza technicznego. Tafla użytkowa będzie wynosiła 25x40 m. Ścieżka lodowa, która będzie przebiegać na zewnątrz, między drzewami, będzie miała długość 402 m oraz szerokość 2,5 m.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.