Dlaczego warto zdecydować się na sztuczną choinkę na święta?

Image

Niedługo czekają nas tegoroczne święta Bożego Narodzenia, co nierozłącznie wiąże się z tematem choinki. Do wyboru mamy kilka możliwości, wśród których jest zaopatrzenie się w sztuczne drzewko. Pomimo braku naturalnego leśnego zapachu takie rozwiązanie ma jednak wiele zalet. Dlaczego warto wybrać sztuczną choinkę? Na co wywieramy wpływ, podejmując taką decyzję? Czy sztuczne drzewko bożonarodzeniowe jest lepsze od naturalnego lub odwrotnie?

1. Sztuczna choinka posłuży na więcej niż jedne święta
2. Rezygnując z prawdziwego drzewka minimalizujemy wycinkę
3. Sztuczna choinka nie wymaga utylizacji po świętach

Sztuczna choinka posłuży na więcej niż jedne święta

Wybierając bożonarodzeniowe drzewko zawsze stajemy przed podobnymi wariantami - możemy zdecydować się na choinkę naturalną, sztuczną lub, jeżeli nie mamy za wiele miejsca, zamiennik drzewka w postaci na przykład wianka ze świerkowych gałązek. W pierwszym przypadku musimy być dość ostrożni, ponieważ niestety łatwo jest kupić prawdziwą choinkę z nielegalnej wycinki, szczególnie jeżeli chcemy zapłacić niską cenę. Wybór sztucznego odpowiednika jest bardziej sensowny. Taka choinka przede wszystkim posłuży nam na więcej niż jedne święta, a także nie będzie wymagała podlewania czy usuwania opadłych igieł z podłogi.

Rezygnując z prawdziwego drzewka minimalizujemy wycinkę

Obecnie choinki sztuczne jak żywe nie są niczym nadzwyczajnym. Pomagają przy tym zminimalizować ilość wyciętych prawdziwych drzewek, nawet jeżeli pochodzą one z legalnych szkółek leśniczych, które mają prawo do wycięcia każdego sprzedanego świerka czy sosny. Zmniejszając popyt na naturalną choinkę sprawiamy, że więcej z nich ma szansę pozostać tam, gdzie powinno, czyli w lasach. Naturalne drzewko niesie ze sobą również pewne zagrożenie związane z pożarem, w szczególności w sytuacji, gdy go nie podlewamy, w wyniku czego jest suche.

Sztuczna choinka nie wymaga utylizacji po świętach

Decydując się na sztuczną choinkę nie tylko wspieramy ograniczanie wycinania drzew na święta Bożego Narodzenia, ale także nie musimy ponosić kosztu utylizacji drzewka już po nich. Dotyczy to nie tylko wywiezienia choinki na śmietnik czy - w przypadku drzewek w doniczkach - ponownego zasadzenia do gleby. Sztucznej choinki nie musimy pielęgnować w żaden sposób w czasie, gdy jest ona u nas w domu, a potem jedyne, co musimy zrobić, to schować ją do pudełka i odłożyć do czasu kolejnych świąt. Jest to zatem rozwiązanie nie tylko bardziej ekologiczne, ale także po prostu praktyczne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.