Przecięciem wstęgi otwarto odcinek przebudowanej drogi w Pysznicy

Image

W piątek 15 listopada została otwarta po przebudowie droga powiatowa nr 1019R (na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1023R do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1024 R w Pysznicy).

Przebudowany został odcinek drogi o długości 1234 m. W ramach inwestycji wykonano jezdnię o szerokości 6 metrów oraz nowe warstwy nawierzchni. Na przebudowanym odcinku, po lewej stronie, został wykonany chodnik z kostki brukowej o szerokości 1,5 metra. Po prawej stronie powstał ciąg pieszo- rowerowy o szerokości 2,5 m i nawierzchni bitumicznej. W ramach zadania przebudowano 10 skrzyżowań z drogami publicznymi, w tym jedno skrzyżowanie ul. Wolności i Szubargi zamieniono na rondo (z dodatkowym oświetleniem). Ponadto w ramach tej inwestycji została wykonana kanalizacja deszczowa, a także przebudowano sieć wodociągową, teletechniczną i gazową.

- Była to bardzo trudna inwestycja, która została wykonana w terminie. Panuje tutaj bardzo duży ruch, a prace były wykonywane cały czas przy ruchu otwartym (wahadłowym). Ta droga cały czas była użytkowana i jednocześnie był prowadzony remont. Mieliśmy założenie, że do końca października droga będzie skończona. Odbiór miał nastąpić do połowy listopada. Wykonawca sprężył się i wykonał wszystko na czas. Zrobiliśmy nawet więcej niż planowaliśmy, wykonane zostały dojazdy. Zostały spełnione życzenia mieszkańców, którzy mieszkają przy tej drodze– mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Inwestycja kosztowała około 5,43 mln zł. Połowa tej kwoty pochodziła z dofinansowania z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016- 2019”. Resztę wydatków pokrył budżet Powiatu Stalowowolskiego oraz Gmina Pysznica (po 50%).

Starosta Janusz Zarzeczny podziękował wójtowi gminy Pysznicy za współfinansowanie tej inwestycji.

- Bardzo ważne są dwa aspekty, jeśli chodzi o ten projekt. W tym momencie przez całe centrum gminy Pysznicy mamy ciąg pieszo- rowerowy, gdzie wcześniej dochodziło do różnych niebezpiecznych zdarzeń, wypadków, kiedy tego ciągu nie było. Druga sprawa, to to skrzyżowanie w kształcie ronda, które bardzo usprawnia ruch– podkreślił Łukasz Bajgierowicz, wójt gminy Pysznica.

Droga oficjalnie została otwarta przecięciem wstęgi. Aby dobrze służyła i nie było na niej kolizji, została też poświęcona przez kapłana.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.