O 11:11 w szkołach i przedszkolach śpiewano Hymn Polski

Image

W piątek 8 listopada br. uczniowie w ponad 16 tysiącach placówek oświatowych symbolicznie o godz. 11:11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. W akcję organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej włączyły się szkoły i przedszkola ze Stalowej Woli.

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli wróciliśmy na mapę Europy. W ubiegłym roku w szkołach i przedszkolach w różnoraki sposób świętowano setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wiele placówek oświatowych włączyło się wtedy w akcję „Rekord dla Niepodległej” odśpiewując czterozwrotkowy Hymn Polski. Inicjatywa wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział aż 5 mln uczniów i nauczycieli.

W tym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęcało do udziału w podobnej akcji „Szkoła do hymnu”. I tak jak rok wcześniej akcja przyciągnęła uwagę wielu szkół i przedszkoli. Odwiedziliśmy Przedszkole nr 15, które także włączyło się do tego wydarzenia. Dzieci ubrane odświętnie, w postawie szacunku i zrozumienia dla symboli narodowych uczciły wolność i niepodległość swojego kraju. Podobnie dziś było w innych placówkach oświatowych. Niektóre przedszkola zdecydowały się nawet na marsz pod największą w mieście flagę znajdującą się na skrzyżowaniu przy Patriocie. Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał dziś z wielu młodych gardeł.

Materiał video

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =