Budowa nowej drogi tańsza niż planowano?

Image

Do stalowowolskiego magistratu trafiła zaledwie jedna oferta w sprawie budowy małej obwodnicy miasta. Złożyło ją konsorcjum firm Tarnobrzeg – Kraśnik. Wykonawca wycenił swoje usługi na około 28,6 mln zł, a to znacznie mniej niż szacowano. Na sfinansowanie tego zadania w kasie miejskiej zabezpieczono 30 mln zł. W najbliższym czasie oferta zostanie zweryfikowana.

Nowa droga będzie przebiegać od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego, poprzez fragment ul. Okulickiego, ul. 11 Listopada, biec pod 3 torami kolejowymi, na których zostanie wybudowany wiadukt kolejowy, a następnie będzie łączyć się z ul. Przemysłową.

- Przedłużenie ulicy Okulickiego o ulicę o pięknej nazwie- 11 Listopada, do ulicy Przemysłowej, to projekt o którym w Stalowej Woli głośno mówi się od połowy lat 90- tych. To mała obwodnica zachodnia, która ma połączyć te dwie części miasta, od osiedla Młodynie do centrum przemysłowego przy ul. Przemysłowej- mówił we wrześniu podczas konferencji prasowej prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Inwestycja będzie wykonywana w formule Zaprojektuj i wybuduj. Zanim wykonawca przystąpi do prac ziemnych czeka go przygotowanie dokumentacji projektowej, opracowanie koncepcji branżowej projektu budowlanego, opracowanie projektu wykonawczego. Kiedy zostaną spełnione wszystkie formalności będzie można przystąpić do robót rozbiórkowych, a następnie zająć się przebudową instalacji infrastruktury technicznej. W następnej kolejności będą realizowane roboty mostowe (budowa wiaduktu kolejowego). Później wykonawca ma zająć się wykonaniem systemu odwodnienia drogi w postaci budowy nowej kanalizacji deszczowej, budowy pompowni dla wód opadowych i roztopowych. Po tych pracach rozpocznie się fizyczna budowa drogi łączącej ul. Okulickiego z ul. Przemysłową. Ostatnim punktem będzie montaż nowego oświetlenia, a także oznakowania drogowego i zagospodarowanie zieleni.

Finał wszystkich prac ma nastąpić 31 sierpnia 2022 roku. Na poczet tej inwestycji miasto pozyskało aż 80% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.