W gminie Nisko powstanie nowe kąpielisko

Image

Do niżańskiego magistratu wpłynęło 5 ofert w ramach przetargu na „Zagospodarowanie zbiornika małej retencji i nadanie mu nowych funkcji”. Oferty nadesłały firmy z: Niska, Jeżowego, Jarosławia i Konopisk. Oscylowały one między około 11,6 mln zł a prawie 14 mln zł. Po weryfikacji wybrano najkorzystniejszą z nich, którą złożyła firma z Jeżowego. Oferta opiewa na około 11,6 mln zł.

W ramach tego zadania zostanie utworzone kąpielisko wraz z molo i wieżą ratownika. Zostanie wybudowany budynek gospodarczo- handlowy, sanitariaty i przebieralnia oraz obiekt gdzie będzie można wypożyczyć sprzęt wodno- sportowy. Obok kąpieliska powstanie parking z drogami dojazdowymi. W sumie ma powstać 176 miejsc postojowych, w tym aż 8 dla osób niepełnosprawnych. Powierzchnia parkingów wyniesie 2700 m2, zaś droga dojazdowa będzie miała 1500 m2. Wykonawca zajmie się także budową: chodników, pomostów, kładek, wieży widokowej.

Nie zabraknie elementów małej architektury takich jak: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, altany widokowe i altany grillowe. W ramach tego projektu powstanie także: boisko do koszykówki i siatkówki plażowej, park linowy dla dzieci i dorosłych, siłownia terenowa, plac zabaw, ścianki wspinaczkowe oraz zespół torów rowerowych. Teren, który przejdzie rewitalizację zostanie objęty monitoringiem. Finał wszystkich prac powinien nastąpić pod koniec listopada 2020 roku.

Inwestycja ta jest realizowana w ramach projektu „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych na terenie Gminy i Miasta Nisko w obszarze degradacji społecznej, technicznej, gospodarczej i przestrzenno- funkcjonalnej”, który jest dofinansowany z Unii Europejskiej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.