Policyjna akcja "Znicz 2019" - zmiany w organizacji ruchu w powiecie

Image

Policyjna akcja "Znicz" w powiecie stalowowolskim rozpocznie się 31 października 2019 roku i potrwa do 3 listopada. Służbę na drogach będzie pełnić więcej policjantów niż zwykle. Ich zadaniem będzie przede wszystkim pomoc uczestnikom ruchu drogowego oraz zapewnienie płynności ruchu, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy.

Dlatego też stalowowolscy policjanci apelują do kierowców:

• stosujmy się do poleceń funkcjonariuszy, zachowajmy cierpliwość,

• policjanci pomogą dotrzeć do parkingów, w razie problemów objaśnią drogę,

Z konsekwencjami muszą się liczyć kierowcy, którzy będą łamać przepisy, zwłaszcza:

• przekraczać dozwoloną prędkość,

• wymuszać pierwszeństwo,

• nieprawidłowo wyprzedzać,

Pamiętajmy również, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem! Policjantów wspomagać będą radary i wideorejestrator. Patrole policyjne, często nieumundurowane będą pełnić służbę w okolicach nekropolii i strzec nas przed kieszonkowcami.

Na terenie powiatu stalowowolskiego wystąpią następujące zmiany w organizacji ruchu:

1. STALOWA WOLA:

1) cmentarz komunalny przy ulicy Ofiar Katynia. Na ulicy Ofiar Katynia po stronie przeciwnej do cmentarza zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania". Na ulicy Bojanowskiej dopuszczone zostanie parkowanie na obu jezdniach ( droga dwujezdniowa ) w następujący sposób: w kierunku na Bojanów - parkowanie pod skosem na lewym pasie ruchu; od strony Bojanowa - parkowanie pod skosem na prawym pasie ruchu.

2) cmentarz przy ulicy Rozwadowskiej i Klasztornej. Na ulicy Klasztornej po obu stronach zostaną umieszczone znaki "zakaz zatrzymywania"

2. GMINA ZALESZANY:

1) miejscowość Turbia (droga krajowa nr 77). Po jednej stronie drogi zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania"

2) miejscowość Zaleszany (droga krajowa nr 77). Po jednej stronie drogi zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania".

3. GMINA RADOMYŚL NAD SANEM:

1) miejscowość Antoniów droga wojewódzka nr 854). Po stronie przeciwnej do cmentarza zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania"

2) miejscowość Wola Rzeczycka (droga wojewódzka nr 856). Po stronie przeciwnej do cmentarza zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania"

3) miejscowość Radomyśl nad Sanem (droga powiatowa nr P1006R). Po obu stronach jezdni zostanie umieszczony znak "zakaz zatrzymywania"

Na terenie gminy Bojanów, Pysznica i Zaklików nie są planowane żadne zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach.

Stalowowolscy policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do znaków zakazu zatrzymywania i wykonywania poleceń policjantów kierujących ruchem na drodze. W przypadku, gdy pojazd będzie zaparkowany w miejscu, gdzie jest to zabronione i będzie utrudniał ruch zostanie odholowany na parking strzeżony.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.