Charzewicki Pieczony Ziemniak

Image

Po raz pierwszy jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli - osiedle Charzewice zorganizowała imprezę dla mieszkańców miasta „Charzewicki Pieczony Ziemniak".

Piękna, słoneczna pogoda, wymarzona wprost na organizację pikniku sprzyjała zabawie i pokazom jakie dla mieszkańców zorganizowali strażacy z OSP w Charzewicach. Humory dopisywały.

- Chcieliśmy zorganizować piknik, który ożywi działalność jednostki, który będzie połączony z pierwszym „Charzewickim Pieczonym Ziemniakiem”, jak również z naborem do pierwszej drużyny pożarniczej. Atrakcje jakie przygotowaliśmy jako członkowie jednostki- wraz z zarządem- dla dzieci i mieszkańców osiedla Charzewice i Miasta Stalowej Woli to m.in.: grochówka, bigos, pieczony ziemniak i kiełbaski- mówił Mateusz Wiśniewski, prezes OSP Stalowa Wola - osiedle Charzewice.

Członkowie OSP przygotowali dla dzieci konkursy takie jak: toczenie ziemniaka miotłą, rzut ziemniaka do celu. Konkurencje miały na celu zachęcenie dzieci do wspólnej rywalizacji.

Organizatorzy imprezy mają nadzieję, że wśród odwiedzających piknik znajdą się tacy, którzy w przyszłości będą chcieli związać swoje życie ze służbą. To odpowiedzialne zadanie przynoszące wiele satysfakcji. Żadna służba nie jest tak szanowana i tak dobrze postrzegana przez społeczeństwo jak służba strażaka- człowieka ratującego dobytek i życie ludzkie.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli- osiedle Charzewice zrzesza 50 członków czynnych. W jej szeregach są również członkowie honorowi. Są to seniorzy (powyżej 75 roku życia), którzy nie mogą już brać czynnego udziału w działaniach ratowniczo- gaśniczych. Wspierają swoją jednostkę wiedzą i doświadczeniem.

- Mamy w swoich szeregach również strażaków zawodowych. Naszymi członkami są byli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, obecni funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej - mówi Mateusz Wiśniewski.

Podczas pikniku można też było zobaczyć pokaz ratowniczy. W zaimprowizowanej akcji ochotnicy „uwolnili” z zakleszczonego samochodu poszkodowanych w wypadku.

Materiał video

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =