Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej z wizytą u mieszkańców Niska

Image

To było spotkanie niemal kameralne, dla mieszkańców powiatu niżańskiego. Prezydent Andrzej Duda przyjechał z krótką wizytą. Jak podkreślił przybył do Niska jako pierwszy w historii prezydent.

Nigdy wcześniej Nisko nie miało okazji gościć głowy państwa u siebie i choć wizyta nie była zbyt długa, a zobaczyć włodarza Polski przybyło około 500 osób, odbyła się w ciepłej atmosferze. Wcześniej Andrzej Duda odbył spotkanie w Biłgoraju.

We wtorek 22 października z okazji spotkania, do hali RCEZ przybyły władze Podkarpacia, a także lokalni politycy, w tym starosta niżański czy prezydent Stalowej Woli, którego serdecznie i po imieniu przywitał osobno Andrzej Duda.

- Jestem tutaj po to, aby uścisnąć państwu rękę, ale przede wszystkim po to, żeby z państwem porozmawiać. Ja przecież byłem tutaj, na tej ziemi w czasie kampanii prezydenckiej. Wtedy rozmawialiśmy. Minęło prawie 5 lat i czas, aby porozmawiać znowu i porozmawiać o tym co było i o tym co byśmy chcieli aby było- mówił prezydent Andrzej Duda.

Podziękował też za głosy oddane na niego przed 5 laty. Wizyta w Nisku to więc nic innego jak początek kampanii wyborczej w tym regionie Polski. Jak podkreślił Duda, on sam chciałaby żeby w Polsce wzrastała zamożność, a obywatele żyli dostatnio i nowocześnie. W hali RCEZ padły słowa o nowoczesnej gospodarce rynkowej, o sprawiedliwym podziale dóbr i o tym, że obywatele dopiero teraz odczuwają, że podatki, które płacą wracają do nich. Państwo wspiera obywateli i pomaga mu w pełnieniu roli chociażby rodzica. Prezydent podkreślił, że gdyby nie było polskiej rodziny z mamą, tatą i dziećmi Polska nie mogłaby się rozwijać. Fundamentalną rzeczą jest następstwo pokoleń, gdzie młodzi idąc do pracy utrzymują seniorów. Im więc nas więcej, tym lepiej. Rozwojowi rodziny sprzyja 500 plus. Wszyscy, którzy mają więcej niż dwoje dzieci mają bilans demograficzny w rodzinie dodatni i tym rodzinom prezydent jest szczególnie wdzięczny.

- Państwo, w którym człowiekowi żyje się coraz lepiej to nie tylko państwo, które zapewnia mu środki o charakterze czysto materialnym, to nie tylko to, żeby była praca, żeby za tą pracę było godne wynagrodzenie, żeby były realizowane programy społeczne. To także kwestie bezpieczeństwa, to dobrze funkcjonująca Policja- dobrze wyposażona, to dobrze funkcjonująca straż graniczna- dobrze wyposażona, to wojsko, które jest sprawne, dobrze działa, gdzie żołnierz służy bezpiecznie, ma nowoczesne wyposażenie, gdzie mamy poczucie, że to wojsko jest w stanie ustrzec naszego kraju, to krótko mówiąc mądra polityka odbudowywania tego wszystkiego co zostało zmarnotrawione i zniszczone, ale to także rozwój infrastruktury- mówił prezydent Andrzej Duda.

Przypomniał również o tworzonej trasie Via Carpatia, która połączy nasz region nie tylko z całą Polską, ale i innymi krajami. Nowa droga jest wynikiem zadbania o ten region obecnej władzy i likwidacji barier dzielących Polskę na A i B. Andrzej Duda wykazał się dużą wiedzą historyczną na temat Niska i okolic. Jego słowa nagradzane były gromkimi brawami.

Materiał video

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.