Ruszyła akcja "twoje światła - nasze bezpieczeństwo"

Image

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zorganizowali dziś briefing, poświęcony kampanii „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. Funkcjonariusze informowali o założeniach akcji, przypominali też o tym, jak ważny dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego jest stan oświetlenia pojazdów.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Dlatego dziś, na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy Alei Armii Krajowej w Rzeszowie policjanci ruchu drogowego zorganizowali briefing poświęcony kampanii. Podczas spotkania z dziennikarzami policjanci informowali o założeniach akcji i planowanych działaniach. Przypominali jak ważne jest oświetlenie zewnętrzne pojazdu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy wcześniej zapada zmrok. Nieprawidłowo ustawione światła pojazdu mogą niedostatecznie oświetlać drogę przed pojazdem, mogą również prowadzić do oślepienia innych kierowców lub pieszych.

Policjanci informowali, że w ramach kampanii kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i wyregulować oświetlenie w swoich pojazdach na stacjach kontroli funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Podczas trwania działań, w dniach 26.10, 16.11 oraz 23.11.2019 r. odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na wybranych stacjach diagnostycznych - w Jaśle na ul. Przemysłowej 11, Mielcu na ul. Powstańców Warszawy 20, w Głogowie Małopolskim na ul. Parkowej oraz w Grodzisku Górnym 223 b.

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Partnerami przedsięwzięcia są: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji, a także Firma Neptis S.A. - operator znanego wśród kierowców komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network S.A. - dysponująca wysokiej jakości ekranami LED rozlokowanymi na terenie całego kraju.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.