Pokazują dzieciom, jak dbać o zdrowie

Image
Konferencja przedstawiająca działania promujące zdrowie, które podejmuje Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się w środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która tworzy warunki i podejmuje działania sprzyjające dobremu samopoczuciu, prawidłowemu rozwojowi psychofizycznemu społeczności szkolnej oraz podejmuje działań na rzecz propagowania zdrowia.

– Serdecznie dziękuję za zaproszenie na tę bardzo ważną konferencję. Ważną, ponieważ nawyki dotyczące zdrowia, żywienia, aktywności fizycznej, które dzieci poznają w okresie szkolnym, pozostaną z nimi na długo i będą powielane. Dziękuję nauczycielom, rodzicom i dzieciom, że podejmujecie starania, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie. Uczycie się zdrowiej żyć i tworzyć wokół siebie zdrowe środowisko. Cieszę się, że tworzycie Państwo, jako placówka szkolna, warunki, aby dzieci mogły rozwijać się zdrowo, zarówno fizycznie jak i psychicznie – mówiła Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli.

W 2015 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Stalowej Woli została przyjęta do rejonowej, a w 2018 roku do wojewódzkiej sieci szkół promujących zdrowie. Obecnie dyrekcja placówki stara się o certyfikat krajowy.

Jakie działania promujące zdrowie są podejmowane? Uczniowie i nauczyciele uczestniczą w wielu projektach i kampaniach promujących zdrowy styl życia. Uczniowie biorą udział w warsztatach kulinarnych, robią wspólnie z nauczycielami soki owocowo-warzywne, koktajle, zdrowe kanapki, surówki. Przeprowadzane są liczne konkursy plastyczne, których tematyką jest promocja zdrowia. Dzieci przeprowadzają szereg działań zachęcających do picia wody czy dbania o higienę jamy ustnej. W działania angażują się również nauczyciele i rodzice.

Na konferencję zaproszeni zostali między inni dyrektorzy i nauczyciele ze stalowowolskich szkół i przedszkoli. Uroczystość uświetnił występ dzieci z 3 klasy PSP nr 7.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.