Bili rekord resuscytacji

Image

30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 wdechy- to schemat resuscytacji krążeniowo – oddechowej, który jest dobrze znany uczestnikom akcji bijącym rekord w pierwszej pomocy.

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji, co roku w połowie października, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób. Celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Akcja staje się coraz popularniejsza w naszym kraju. W 2013 roku wzięło w niej udział 83 111 osób, tymczasem w 2018 roku uczestników było już 116 342.

W Stalowej Woli bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, gdzie przez pół godziny, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wykonywali RKO. W kampanię zaangażowani byli stalowowolscy strażacy i policjanci. Wspólnymi siłami udało się pobić zeszłoroczny rekord, kiedy to liczba osób prowadzących jednocześnie resuscytację wyniosła 154. W tym roku 171 osób, przez pół godziny prowadziło resuscytację , zmieniając się przy fantomach. PSP nr 1 już od 5 lat bierze udział w tym wydarzeniu. Jak dotąd najlepszy wynik jaki udało się osiągnąć to 178 osób.

Uczniowie „jedynki” w sytuacji zagrożenia życia poradzą sobie bez problemu z udzieleniem pierwszej pomocy poszkodowanym. Wielu dorosłych mogłoby wziąć z nich przykład, zwłaszcza, że nie raz młodzi ludzie udowodnili, że ich wiedza nie poszła w las.

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.