Pogorzelcy z Zaklikowa będą mieć odbudowane lokale

Image

Burmistrz Zaklikowa, po otrzymaniu dofinansowania z ogólnej rezerwy budżetu państwa w wysokości 300 tys. zł, podjął decyzję o odbudowie zniszczonych lokali socjalnych położonych przy ul. Anny Nagórskiej 27 w Zaklikowie.

11 sierpnia br., tuż przed północą w Zaklikowie doszło do tragedii. Wybuch gazu doszczętnie zniszczył budynek, którym znajdowały się 4 lokale socjalne. Około 70- letnia kobieta i jej mąż zostali odtransportowani do stalowowolskiego szpitala. Jako, że ich stan był ciężki zdecydowano o przewiezieniu ich do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Szpitalu Powiatowym w Łęcznej. W nocy trafiła tam kobieta. Miała około w 70% poparzone ciało. Jej mąż z niewydolnością oddechową musiał pozostać w szpitalu w Stalowej Woli. Miał złamania nóg, liczne obrażenia ciała, poparzenia I i II stopnia w 60%. On również, dzień później został odtransportowany do Łęcznej.

Po katastrofie burmistrz Zaklikowa wystąpił z wnioskiem o wsparcie finansowe do budżetu państwa. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, decyzją Prezesa Rady Ministrów, Gminie Zaklików przyznana została kwota 300 tys. zł na odbudowę lokali. Gmina planuje odtworzenie przedmiotowych lokali socjalnych poprzez zakup 4 segmentów mieszkalnych wyposażonych w łazienkę, kuchnię oraz pokój mieszkalny. Do lokali zostanie doprowadzona instalacja wodno- kanalizacyjna i elektryczna.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.