Paczka do osób niepełnosprawnych i starszych

Image

Tym razem będziemy pomagać tym najsłabszym, osobom niepełnosprawnym i seniorom. Stalowowolska Paczka Pomocy na start!

SENIORZY I NIEPEŁNOSPRAWNI W TRUDNEJ SYTUACJI MATERIALNEJ

Celem tegorocznej SPP jest wsparcie osób w wieku 60 plus oraz osób niepełnosprawnych ze Stalowej Woli, będących w trudnej sytuacji finansowej w okresie przedświątecznym poprzez zbiórkę darów rzeczowych nadających się do dłuższego przechowywania (artykuły spożywcze i chemiczne), a następnie przekazanie ich za pośrednictwem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli i wolontariuszy. Pierwsza akcja zawężała się do seniorów.

- Myślę, że akcja powinna być rozszerzona o osoby niepełnosprawne. Bardzo często mamy w swojej pracy do czynienia, czy w swoim środowisku, z osobami niepełnosprawnymi, które wymagają wsparcia. Często się to wiąże z przewlekłymi chorobami, z wiekiem senioralnym, dlatego też to powiązanie osób starszych i niepełnosprawnych jest takie naturalne, stąd też chcielibyśmy w tym roku trafić do tej grupy osób- mówi Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS.

W ramach akcji powołano społeczny komitet, w skład którego weszli: Maria Piekarz, Piotr Pierścionek, Agnieszka Żymek. Głównym organizatorem akcji jest MOPS. Osoby do odbioru paczek będą poddane kwalifikacji (niepełnosprawni- stopień umiarkowany i znaczny) oraz seniorzy. Osoby te mają znajdować się w trudnej sytuacji finansowej. Specjalne wnioski będą dostępne np. w klubach seniora, placówkach wsparcia dziennego, Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Radzie Seniora, instytucjach i organizacjach pozarządowych.

- Ubiegły rok pokazał nam, że taka akcja jest potrzebna (…). Liczymy, że również w tym roku zostanie ona przyjęta przychylnie przez nasze społeczeństwo i wiele firm, instytucji, osób prywatnych, zarówno szkół, przedszkoli zaangażuje się w to, żeby pozyskać dary, które przed świętami będą mogły trafić do naszych mieszkańców- mówi Małgorzata Gotfryd, koordynator akcji.

SUKCES AKCJI W 2018 ROKU

Akcja prowadzona jest już po raz drugi na terenie naszego miasta przed świętami Bożego Narodzenia. W 2018 roku przystąpiło do niej: 13 przedszkoli, 18 szkół, 19 instytucji, 13 firm prywatnych, hipermarket, KUL, SanBank, ZNP- Sekcja Emerytów i Rencistów, parafie, stowarzyszenia i kluby seniora. Zbiórka darów odbywała się na terenie Stalowej Woli w miejscach oznakowanych logo akcji. Zbierano artykuły spożywcze i chemiczne. Nie zbierano pieniędzy.

W 2018 roku udało się zgromadzić: 5283 sztuki artykułów spożywczych (kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, miód, dżem, słodycze), 3807 sztuk artykułów chemicznych (płyn do zmywania, mydło, proszek do prania, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne itp.) i 10 sztuk innych darów rzeczowych (koce, ręczniki itp.). Akcja cieszyła się pozytywnym odzewem ze strony darczyńców, jak i samych obdarowanych, którzy bardzo dziękowali za odwiedziny, życzenia świąteczne i otrzymaną pomoc w formie paczki świątecznej z darami. W okresie przedświątecznym, tj. do 20 grudnia 2018 roku obdarowano 203 osoby 214 paczkami z artykułami spożywczymi i chemią.

TERMINARZ AKCJI 2019

Do 22 listopada 2019 roku- upowszechnianie akcji na terenie Stalowej Woli i zaproszenie do udziału osób prywatnych, instytucji, firm, i organizacji pozarządowych,

14 października- 20 listopada 2019 roku- zbiórki darów,

25 listopada- 6 grudnia 2019 roku- dystrybucja darów wśród mieszkańców Stalowej Woli,

13 grudnia 2019 roku- zakończenie akcji.

Informacje na temat akcji (np. zgłosić firmę do akcji) można uzyskać w MOPS-ie, od 8:00- 15:00, ul. Dmowskiego 1, pokój 21A (Małgorzata Gotfryd) lub pod numerem telefonu 15 842 50 97 wew.21 lub 15 642 6384.

CO W TYM ROKU ZBIERAMY?

Podobnie jak w roku ubiegłym najlepsze są rzeczy i produkty o dłuższym okresie przechowywania: artykuły spożywcze: kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, miód, dżem, kasze, ryż, cukier, mąka, makaron, słodycze itp., artykuły chemiczne: płyn do mycia naczyń, płyn do podłóg, mydło, proszek lub płyn do prania itp. Nie zbierane są pieniądze, warzywa, owoce i płody rolne, leki i medykamenty.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.