Starosta Niżański docenił sportowców

Image

W Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku, podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, oprócz nagród dla nauczycieli i uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Niżański, uhonorowano sportowców, którzy swoją postawą promują Powiat Niżański, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Byli to: biegaczka Anna Sabat, chodziarz Artur Brzozowski, biegacz Szymon Żywko oraz dyskobol Bartłomiej Stój.

Starosta Niżański Robert Bednarz podziękował sportowcom za promowanie Powiatu: -Pragnę podziękować Wam za zaangażowanie w rozwój i promocję sportu w Powiecie Niżańskim. Nie ulega wątpliwości, że w Wasze osiągnięcia włożone zostało sporo wysiłku, ciężkiej pracy oraz zaangażowania. Życzę Wam, aby tak jak dotychczas, współzawodnictwo sportowe przynosiło Wam wiele satysfakcji i radości, która będzie mobilizować do jeszcze większego działania i osiągania swoich kolejnych celów – mówił Starosta.

Zapoznając się z dorobkiem sportowców, dostrzegamy wiele ich osiągnięć, dzięki którym Powiat Niżański stał się znany, jako samorząd w szczególności promujący sport.

Oto w wielkim skrócie sylwetki wyróżnionych sportowców.

Anna Sabat – lekkoatletka specjalizująca się w biegach średniodystansowych, szczególnie w biegu na 800 metrów. Jej największymi osiągnięciami są: 5 miejsce w Pucharze Świata w Londynie, złoty medal Mistrzostw Polski w Lublinie oraz 5 miejsce na Mistrzostwach Europy w Berlinie, złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w biegu 800m w Radomiu, srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów w biegu na 800m w Toruniu, półfinał Mistrzostw Świata w biegu na 800m (Doha).

Artur Brzozowski – chodziarz, którego koronną dyscypliną jest chód na 20 kilometrów, choć startuje również na dystansie 50 kilometrów. Dwukrotnie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich: w Pekinie w 2008 r. oraz w Rio de Janeirow 2016 r. Ma na koncie wiele medali Mistrzostw Polski w tym 3 złote na dystansie 20 kilometrów.

Szymon Żywko – średniodystansowiec osiągający sukcesy w biegach na 800 m oraz 1500 m. Również w biegach przełajowych. Do jego największych sukcesów można zaliczyć złoty medal mistrzostw Polski juniorów w biegach przełajowych w Żaganiu oraz złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów we Włocławku na dystansie 800 m oraz 1500 m. Ponadto brązowy medal halowych Mistrzostw Polski Seniorów w biegu na 1500m w Toruniu oraz 4.miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 1500m.

Bartłomiej Stój - polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie dyskiem. Piąty zawodnik Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Doniecku (2013). W 2015 r. został w Eskilstunie juniorskim mistrzem Europy w rzucie dyskiem. Ponadto Złoty Medal Mistrzostw Polski Seniorów w rzucie dyskiem w Radomiu, 6.zawodnik na Uniwersjadzie (Mistrzostwa Świata Studentów) w rzucie dyskiem w Neapolu. Uczestnik Mistrzostw Świata Doha 2019 w rzucie dyskiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =