Nauczyciele obchodzili swoje święto

Image

W piątek 11 października w Miejskim Domu Kultury odbyły się obchody Wojewódzkiego Dnia Edukacji Narodowej. Wyróżnieni zostali nauczyciele z miejskich i powiatowych placówek oświatowych.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła się od nadania odznaczeń państwowych, medali Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji Narodowej oraz nagrody Podkarpackiego Kuratora Oświaty, które otrzymali wyróżnieni nauczyciele z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch.

- Nauczyciele są spadkobiercami wielowiekowych tradycji, sięgających chociażby do starożytności. Sokrates to oprócz tego, że jeden z największych filozofów europejskich, to również można powiedzieć, że jeden z najbardziej wpływowych nauczycieli w całej kulturze europejskiej. To właśnie w starożytności m.in.ukształtowały się pierwsze idee wychowania, kształcenia młodych ludzi. Sokrates zachwycał jako nauczyciel swoją autentycznością, swoją pokorą wobec braku wiedzy, bo przecież to wyraził w swej myśli filozoficznej. Zachwycał młodych ludzi tym, że żył głoszonymi przez siebie ideami– mówiłaMałgorzataRauch.

Podczas uroczystości,w uznaniu szczególnych zasług dla oświaty i wychowania, decyzją Ministra Edukacji Narodowej medale Komisji Edukacji Narodowej otrzymali poseł na Sejm RP Rafał Weber i prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

- W dniu tego wielkiego święta chciałbym serdecznie państwu podziękować za tak wielką pracę, tak wielkie zaangażowanie. Państwo każdego dnia w swoich szkołach, placówkach opiekuńczych, wychowawczych poprzez pracę na rzecz naszych najmłodszych tworzycie tę najważniejszą budowę naszego państwa. To najszlachetniejsza praca, która wznosi tę wartość niematerialną, kształtuje duszę i umysły– mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Pod adresem nauczycieli, pedagogów i wychowawców padło wiele ciepłych słów. Najlepsi z nich zostali docenieni.

- Nauczyciel jest przede wszystkim przewodnikiem, wychowawcą, autorytetem, wzorcem dla młodego pokolenia. Takich nauczycieli mamy wśród nas i takich nauczycieli dziś nagradzamy. Możemy na państwa ręce złożyć serdeczne podziękowania. Możemy państwu życzyć sukcesów i gratulować, że wybraliście państwo taki piękny zawód, bo nie ma lepszego zawodu jak służba drugiemu człowiekowi, szczególnie młodemu– mówił starosta Janusz Zarzeczny.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.