UTW po raz czternasty!

Image

W czwartek 10 października br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020.

Podobnie jak w minionych latach w szeregi słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wstąpiły kolejne osoby. Od początku działalności UTW przy MDK w zajęciach przygotowanych dla seniorów uczestniczyło prawie 1000 osób.

- Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Miejskim Domu Kultury, działający pod patronatem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego, został założony w 2006 roku. Dzisiaj jest to czternaste otwarcie nowego roku akademickiego– podkreślił Marek Gruchota, dyrektor MDK.

Włodarz domu kultury porównał UTW do stołu, do którego zaproszeni są mieszkańcy Stalowej Woli powyżej 60 roku życia. Podkreślił, że tak jak stół ma 4 nogi, tak i zajęcia na uniwersytecie skupiają się wokół 4 aspektów: rozwoju umysłowego, rozwoju zdrowotno- fizycznego, wiedzy na temat nowych technologii oraz wolontariatu. A że stół ten pełen jest rozmaitości, każdy znajdzie na nim coś smacznego i wyjątkowego.

Podczas uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, wśród nich wiceprezydent miasta.

- Bardzo się cieszę, że w naszym mieście, w Stalowej Woli są osoby, które pomimo, że zakończyły pracę zawodową, nadal chcą korzystać z wiedzy i zajęć organizowanych na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Serdecznie gratuluję wszystkim nowym słuchaczom, że podejmujecie państwo trud wejścia w nowe środowisko, w nowe otoczenie– mówiła Renata Knap.

Podczas uroczystości odbyła się immatrykulacja słuchaczy UTW, których w tym roku przybyło 53. W sumie w zajęciach będzie uczestniczyć około 100 osób. Seniorzy będą brać udział w różnego rodzaju zajęciach m.in. takich jak: body ball, gimnastyka usprawniająco-aktywizująca, lektorat języka angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego, Aqua Aerobik, malarstwo, spotkanie z filmem, warsztaty sztuki użytkowej, warsztaty tańca towarzyskiego, warsztaty komputerowe.

Uroczystość uświetnił występ chóru Gaude Vitae pod dyrekcją Ewy Woynarowskiej.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.