Stalowowolska „Trójka” na 60- tkę buduje salę gimnastyczną

Image

We wtorek na terenie Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte miało miejsce podpisanie Aktu Erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego w powstającą salę gimnastyczną.

„Trójka” to duża szkoła międzyosiedlowa z tradycjami i długoletnią historią. Sala gimnastyczna dla uczniów to szansa na lepszy rozwój, lekcje wychowania fizycznego w dobrych warunkach, a także nagroda za wspaniałe wyniki sportowe uzyskiwane przez młodych sportowców.

I choć obiekt sportowy buduje się już od dawna, dopiero dziś zorganizowano uroczystości erekcyjne. Przybyły nań władze miasta, parlamentarzyści, przedstawiciel kuratora oświaty, projektanta obiektu, proboszcz parafii MBKP, przedstawiciel wykonawcy.

- Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Plan jest taki, że w przyszłym roku dzieci mają już tutaj rozpocząć inaugurację roku szkolnego. Konstrukcja jest już praktycznie zakończona. W najbliższym czasie będziemy zajmować się pokryciem dachowym, tak żeby zamknąć obiekt przed okresem zimowym i móc wykonywać prace wewnętrzne- mówi wykonawca zadania Tomasz Bańkowski.

Radości z powstawania pięknego obiektu sportowego dla dzieci nie kryła dziś dyrektor PSP nr 3 Elżbieta Sudoł- Wasyliszyn. Przy okazji pochwaliła się osiągnięciami uczniów „Trójki” w dziedzinie sportu i nauki. Wielu absolwentów odniosło sukces na arenie ogólnopolskiej w pływaniu, koszykówce, siatkówce, tańcu towarzyskim czy nawet kulturystyce itd. Podkreśliła, że troska o oświatę trwa nieustannie. Nowy obiekt będzie satysfakcjonował nauczycieli, uczniów, a także tych, którzy przejeżdżając obok szkoły będą na niego spoglądać. Wciąż jednak trzeba pamiętać o podejmowaniu kolejnych wyzwań i wysiłków, by dzieci i młodzież mogły wzrastać w odpowiednich warunkach.

- To, co robimy w Stalowej Woli, również na przykładzie tej sali, te wielkie wydatki inwestycyjne, to tylko narzędzia, a najważniejsza inwestycja, która jest u celu tych wszystkich działań, to człowiek. Tutaj człowiek wyjątkowy, bo człowiek młody, człowiek który się kształtuje, który ma nabrać odpowiedniego, stalowego charakteru z szeroką perspektywą na świat i tego wam przede wszystkim dziś życzymy, abyście w tej szkole, w tym nowym narzędziu rozwoju jakim będzie ta sala kształtowali siebie pod względem naukowym, ale jeszcze ważniejsze- pod względem swojego serca, umysłu, abyście byli dobrymi, aktywnymi ludźmi, bo to w życiu również tym sportowym jest najważniejsze- mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Po przemówieniach miało miejsce podpisanie Aktu Erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego w nowo powstającą salę gimnastyczną.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.