Dobra zmiana dla dworca PKP w Rozwadowie

Image

Kończą się prace projektowe dotyczące modernizacji dworca PKP w Rozwadowie.

Wydawałoby się, że dworzec kolejowy w Rozwadowie lata świetności ma już za sobą. Obecnie obiekt tylko po części jest wykorzystywany. Na przestrzeni 2 lat ma to się jednak zmienić. W tym roku zakończą się prace projektowe dotyczące modernizacji obiektu. Plany są takie, że PKP S.A. na przełomie roku ogłosi przetarg na modernizację dworca PKP w Rozwadowie.

- Dworzec zostanie odbudowany w całości. Jego bryła zostanie odnowiona i będzie funkcjonowała zarówno dając możliwość pobytu w nim pasażerom, podróżnym, ale też druga część tego dworca zostanie zagospodarowana na inne cele– mówi wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

Teraz podróżni nie mogą korzystać z dworca. Na finał prac w tym zakresie trzeba będzie poczekać do 2021 roku.

Warto podkreślić, że miasto planuje remont ulicy, obok której znajduje się budynek. Ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Rozwadowskiej do dworca kolejowego zostanie wyposażona w ścieżkę rowerową, chodniki, a także dwie zatoki autobusowe. Ponadto miasto zrealizuje przebudowę innych dróg znajdujących się w pobliżu. Chodzi o ulice: Bełżyńskiego, Kopernika, Kochanowskiego i Poprzeczną.

- Dobrym przykładem wzajemnej współpracy pomiędzy miastem a PKP jest budowa węzła komunikacyjnego w sąsiedztwie ul. Sandomierskiej. Rozbudowywany jest tam odcinek drogi, budowana jest pętla autobusowa z miejscami parkingowymi dla samochodów osobowych. To inwestycja, która funkcjonalnie i przestrzennie łączy się z przystankiem komunikacji PKP– mówi Renata Knap, wiceprezydent miasta.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.