Muszkieterowie Poręba i Nadbereżny wspierają Webera na ostatniej prostej do Sejmu

Image

W sobotnie popołudnie przyszli do Parku Miejskiego, by tuż przed wyborami wesprzeć Rafała Webera, wiceministra i posła z Podkarpacia w drodze do Parlamentu.

Są jak trzej muszkieterowie. Wspierają się, współpracują i walczą o sprawy miasta i Podkarpacia. Ich walka skupia się na eliminacji chociażby wykluczenia komunikacyjnego, by region nie był białą plamą na mapie Polski. Również dziś spotkali się we trzech: członek rządu Premiera Mateusza Morawieckiego, wiceminister Infrastruktury i poseł na Sejm Rafał Weber, europoseł Tomasz Poręba i Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Każdy z nich pracuje na „innym odcinku” po to, by globalnie ich praca przyniosła wymierne efekty. Uzupełniają się, pomagają sobie i patrzą w przyszłość w jedną stronę. W jedności i współpracy siła!

Współpracują na rzecz małej i dużej Ojczyzny

Każdy z nich działa aktywnie w swoim obszarze. Europoseł Tomasz Poręba od 10 lat skutecznie pracuje na arenie międzynarodowej zajmując się budową szlaków transgranicznych, międzynarodowych, w szczególności ważna jest dla niego Via Carpatia.

By mogło się wiele dziać musieli zakasać rękawy i plany przekuć w czyny. To, o czym wcześniej była mowa właśnie się dzieje: obwodnica Stalowej Woli, S-19, S-74. To wszystko jest realizowane i będzie służyć mieszkańcom Podkarpacia i Polski. Do tego potrzebna była współpraca i zgoda.

- Nie ma szans żeby cokolwiek zrobić ważnego, strategicznego dla kraju, dla mniejszego czy większego miasta, regionu jeżeli się nie ma wsparcia, jeżeli się nie ma ludzi, którzy chcą pomóc i się zaangażować i chcą bardzo mocno realizować wspólnie różnego rodzaju projekty. Dzisiaj jesteśmy z takimi osobami: posłem, ministrem Rafałem Weberem, prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym, osobami, które ja znam od 10 lat- mówił podczas spotkania w Parku Miejskim w sobotę europoseł Tomasz Poręba.

Przez ostatnie lata wiele się zmieniło, a projekty stały się faktem właśnie dzięki współpracy samorządu z rządem i UE. Trzej muszkieterowie reprezentują każdy z tych elementów.

- Jesteśmy razem, działamy razem, znamy się świetnie i na pewno w przyszłości- jestem tego pewien- Rafał Weber jako poseł z tego regionu, z tego miasta, syn tej ziemi, będzie nadal dla Stalowej Woli ciężko pracował. To jest taki bardzo dobry ambasador Stalowej Woli, Podkarpacia w Warszawie, ale też osoba, która świetnie współdziała na poziomie politycznym, również jeżeli chodzi o moje relacje w Brukseli- mówił Tomasz Poręba.

Jak zapewnił europoseł, Rafał Weber toosoba wiarygodna i skuteczna w działaniu, posiadająca plan, konsekwentnie realizowany od lat, warto więc na niego oddać głos w nadchodzących wyborach. Współpraca wiceministra z Lucjuszem Nadbereżnym przynosi wymierne korzyści dla mieszkańców miasta. A przed nami kolejne projekty i plany rozwojowe. Jeśli nie będzie komunikacji między miastem a rządem, rozwój może przygasnąć. Rafał Weber sprawdził się w roli posła, ma mocne wsparcie władz partii i rządu, zarówno premiera Mateusza Morawieckiego, jak i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Inwestycje lokalne siłą małej Ojczyzny

Stalowa Wola rozwija się i pięknieje. W zasadzie wszystkie zadania i projekty realizowane u nas nie miałyby szans zaistnienia gdyby nie współpraca na linii- Unia Europejska- Miasto- Rząd. Dzięki współpracy trzech muszkieterów, którzy reprezentują te trzy punkty, wszystko stało się możliwe. Miasto czerpie pełnymi garściami z dobrodziejstw płynących z Unii i Warszawy.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny trzy dni temu w Katowicach na XVII Kongresie Kapitału i Finansów Samorządowych odebrał dwie ważne nagrody dla miasta: za zajęcie 4 miejsca wśród miast powiatowych pod względem inwestycji w przeliczeniu na liczbę mieszkańców i za 8 miejsce pod względem wielkości pozyskanych środków unijnych.

- To jest ranking, który nie jest liczony według sympatii, czy jakiegokolwiek wpływu grona jakichkolwiek osób. To jest ranking, który powstaje na twardych danych ze sprawozdań wydatków zrealizowanych inwestycji i liczby mieszkańców. Stalowa Wola jest więc na topie, jesteśmy w ścisłej czołówce polskich miast, które wykorzystująwszystkie narzędzia, które są w środkach europejskich, które są w środkach rządowych i nie byłoby to możliwe, nie byłoby tych sukcesów Miasta Stalowej Woli gdyby nie działanie naszych ambasadorów, posła, ministra Rafała Webera, który- w sercu samorządowiec Stalowej Woli, bo przecież te duże działania Rafała rozpoczęły się od drogi samorządowej, wspólnie pracowaliśmy w samorządzie, w kadencji 2010- 2014, kiedy razem nabieraliśmy ważnego doświadczenia, kiedy razem, jeszcze w opozycji, ale kreśliliśmy ważne plany na przyszłość, od roku 2014, kiedy mieszkańcy Stalowej Woli nam zaufali, mamy możliwość realizacji tych naszych marzeń, tych planów, a odkąd Rafał jest posłem, a teraz ministrem w rządzie pana premiera Mateusza Morawieckiego, naprawdę te wszystkie projekty przyspieszyły- mówił Lucjusz Nadbereżny.

By niemożliwe wciąż stawało się możliwe- Głos na 10- tkę- Rafał Weber, lista numer 2

Dzięki wzajemnemu wsparciu „niemożliwe” do realizacji przez ostatnie dziesięciolecia, stało się nagle „możliwe”. Dlatego, jak przekonuje prezydent, warto zagłosować na takich ludzi, którzy potrafią działać i współpracować i pamiętają skąd pochodzą, wciąż tu mieszkają, a nie tylko bywają co jakiś czas. By Stalowa Wola i Podkarpacie mogły wciąż się rozwijać, jak zapewnia Lucjusz Nadbereżny, potrzebny jest głos na listę numer 2- Prawo i Sprawiedliwość, pozycja numer 10- Rafał Weber. Dopiero wówczas będziemy mieć pewność, że projekty, które są realizowane lub mają być realizowane doczekają się finału, a obietnice będą spełnione.

Sam Rafał Weber zapewnia, że wciąż chce popierać strategiczne projekty dla naszego miasta, konsekwentnie pracować na rzecz swojej małej i dużej Ojczyzny. A jak sam mówi jest to możliwe odkąd mandat zaufania otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Pieniądze płyną do nas zarówno z Brukseli, jak i od rządu. Państwo wspiera nas na różnych polach, dzięki czemu Stalowa Wola może prężnie się rozwijać. Drogi, mosty, obwodnice, ale też miejsca odpoczynku i rozrywki. To wszystko nie mogłoby powstać bez ambasadorów pracujących na rzecz Podkarpacia w Parlamencie i rządzie.

- Mam nadzieję, że będzie nam dane współpracować przez kolejne miesiące i lata, bo trudno sobie wyobrazić zmianę władzy, bo wszystko to, co zostało rozpoczęte może zostać wstrzymane. Podkarpackie pod rządzami Prawa i Sprawiedliwości przeżywa bardzo duży rozwój. Tutaj koncentrujemy bardzo duże środki finansowe- mówił wiceminister Rafał Weber.

I przypomniał, że chociażby na podkarpacki odcinek Via Carpatia pójdzie 10 mld zł. Nigdy jeszcze w historii naszego kraju tak duże środki nie zostały przeznaczone na projekt drogowy na terenie Podkarpacia. Rafał Weber zachęca również mieszkańców na oddanie na niego głosu.

Przypominamy, że wybory już w niedzielę 13 października.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.