Kask narciarski z szybą – komfort w słoneczne zimowe dni

Image

Sezon narciarski i snowboardowy czas zacząć. Amatorzy sportów zimowych potrzebują zapału oraz oczywiście profesjonalnego sprzętu. Kiedy nadchodzi moment zakupu kasków, udajemy się do znanych sklepów ze sprzętem sportowym lub po prostu szukamy ofert w internecie. Warto zajrzeć na stronę sklepu Go Sport. Tam znajdziemy duży wybór odzieży narciarskiej i snowboardowej oraz profesjonalnego sprzętu (kaski, gogle, narty, buty itp.), zdobędziemy także profesjonalną informację na temat tego asortymentu. Nie czekaj dłużej, odwiedź witrynę Go Sport już teraz.

Kask narciarski – wybierz go z rozwagą?

Kask narciarski nosi się na głowie przez kilka godzin, dlatego warto wybrać taki, który od samego początku będzie leżał jak ulał – nie będzie gniótł czy uciskał. Jak sprawdzić czy kask będzie dla nas odpowiedni? Otóż założony bez zapięcia musi utrzymywać się na głowie w trakcie delikatnego nią potrząsania. Ponadto podczas próby przesunięcia kasku nie powinien on zmieniać pozycji, a tylko delikatnie naciągnąć skórę głowy. Każdy kask posiada pasek pod brodą, który musi ściśle do niej przylegać, ale nie powinien wywoływać dyskomfortu. Warto zwrócić uwagę na fakt, czy mierzony kask posiada miękką wyściółkę na pasku – ona zdecydowanie podnosi komfort jego użytkowania. Kolejnym elementem, w który wyposażona jest tylko część kasków i na który warto zwrócić uwagę, jest pokrętło zmieniające ich obwód. Pozwala ono na bardzo drobną modyfikację. Nie jest to jednak wyposażenie niezbędne.

Kask narciarski a kask snowboardowy? Z szybą czy bez?

Pomiędzy tymi kaskami występują nieduże różnice. W zasadzie można ich używać zamiennie. Kaski dla snowboardzistów są częściej wyposażone w dodatkową ochronę potylicy oraz szczęki z uwagi na fakt, że amatorzy snowboardu częściej wykonują różnego rodzaju grożące upadkiem ewolucje. Istotnym elementem w konstrukcji każdego kasku narciarskiego z szybką jest system wentylacyjny, ponieważ wysiłek fizyczny sprzyja poceniu się. Dobra wentylacja kasku pozwala je zniwelować, co podnosi znacznie komfort podczas uprawiania sportów zimowych. Kask narciarski z szybą fotochromatyczną to świetne rozwiązanie. Dzięki niemu nie trzeba stosować gogli narciarskich. Trzeba jednak uważać, by szyby nie uszkodzić czy nie porysować.

Kaski narciarskie z szybą – oferta Go Sport

W sklepie GO Sport można znaleźć dwa modele kasków z szybą fotochromatyczną. Pierwszy to Mirage – kask marki Salomon, który gwarantuje posiadaczowi idealne dopasowanie – Custom Dial. Odlewana skorupa, wykonana w technologii In-Mold, nadaje przedmiotowi wyjątkowy wygląd, a niewielka waga 620 g i wyściółka z wełny Merino Wool, AdvancedSkin ActiveDry to zalety nie do przecenienia. Innowacyjny patent Salomona (ochrona EPS 4D) stanowi kolejną zaletę kasku, który pozwala zrezygnować użytkownikowi z dodatkowych okularów przeciwsłonecznych. Drugi z modeli – Kask KNIGHT PRO z wbudowaną szybą to również wyjątkowa oferta dla amatorów sportów zimowych. Dwie, wymienne szyby stanowią nie tylko idealne rozwiązanie dla osób noszących okulary, ale też zapewniają ochronę (UV 400 i powłoka anti-fog). Ogromnym walorem kasku jest termiczna wentylacja. Uwagę zwracają także chroniąca głowę wewnętrzna czapka oraz osłona szyi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.