Mikołaj Kamler i tajniki ilustracji w książce

Image

Czym zajmuje się ilustrator? W jaki sposób powstaje książka? Czy ilustracje do książek historycznych zawsze są realistyczne, czy też opierają się na wyobraźni? Na takie pytania i wiele innych odpowiadał Mikołaj Kamler, ilustrator książek który gościł 27 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli.

Autor wyjaśnił uczniom z PSP z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli, do czego służą ilustracje w książkach i co bierze się pod uwagę tworząc ilustrację do danego tekstu, na przykładzie książek : „Jagiełło… pod prysznicem” i „Jajecznica Kolumba”. Omówił także, poczet królów i książąt polskich, których twórcą był Jan Matejko. Dzieci mogły również, spróbować swoich sił w tworzeniu portretu króla lub królowej. Pomysły zaskoczyły nawet samego gościa. Nie zabrakło pokazu kunsztu ilustracji w wykonaniu Mikołaja Kamlera.

Ilustrator odpowiadał na interesujące pytania uczniów, wpisywał dedykacje w książkach dzieci oraz będących własnością naszej biblioteki. Jeżeli jesteście ciekawi jakie rysunki w wykonaniu Mikołaja Kamlera, w nich się pojawiły, zapraszamy do Multiteki w Bibliotece Głównej.

Spotkanie zorganizowano w ramach zadania „BibliotekAnimacjAktywność - Jestem za!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego, Prezydenta Miasta Stalowej Woli.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =