Kolejny przetarg na kolejny odcinek Via Carpatia ogłoszony. Podkarpacie w końcu będzie mieć świetne drogi!

Image

Poniedziałek 30.09. przyniósł kolejne dobre wieści dla Podkarpacia. Ogłoszony został przetarg na kolejny odcinek Via Carpatii, czyli S19, od Rzeszowa Płd. do Babicy.

- Otwieramy komunikacyjnie południe Podkarpacia, aby właśnie tam zwiększać możliwości rozwojowe naszego województwa. A Via Carpatia jest dla rządu PiS wielkim projektem drogowym i cywilizacyjnym. Poniedziałkowe ogłoszenie przetargu na kolejny już odcinek S19 na Podkarpaciu jest dowodem na to, że dotrzymujemy słowa i sukcesywnie rozwijamy ciągi komunikacyjne północ-południe. Trwają prace na odcinkach Via Carpatii między Rzeszowem a Lublinem, tak by trasa szybkiego ruchu połączyła nasze miasta już w 2022 roku. Via Carpatia to droga życia, droga rozwoju, dlatego ten projekt prowadzimy konsekwentnie i z dużą determinacją- mówi wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm RP Rafał Weber.

Bez wątpienia nasza mała Ojczyzna rozwija się w szybkim tempie. Wkrótce nasz region zostanie skomunikowany z resztą Polski. Budowane są nowe trasy, obwodnice, drogi lokalne. Transport ma być szybki i bezpieczny.

- Inwestycje drogowe idą, a w zasadzie jadą pełną parą. Chcemy, aby społeczeństwo mogło podróżować bezpiecznie i komfortowo także u nas, na Podkarpaciu. I zadanie wykonamy!- zapewnia Rafał Weber.

Podpisany przetarg to bez wątpienia historyczna chwila, nie obietnice, ale konkretne działanie, które milowymi krokami zbliżają południe Podkarpacia do trasy szybkiego ruchu. Via Carpatia jest priorytetem inwestycyjnym województwa.

- Wiemy jakie ta droga ma znaczenie zarówno od strony wzmocnienia bezpieczeństwa podróżnych, jak i otworzenia nowych możliwości rozwojowych regionu. A te będą już dużo wyższe po zakończeniu odcinków łączących Rzeszów z Lublinem. Tutaj prace są już w fazie oczekiwania na wydanie ZRiD i wkrótce rozpocznie się faza budowlana. Dziękuję Ministrowi Andrzejowi Adamczykowi za wywalczenie w 2017 środków na Via Carpatię, ówczesnej Radzie Ministrów na czele z Premier Beatą Szydło i Premierem Mateuszem Morawieckim za przyznanie tych funduszy- mówi wiceminister Weber.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.