Wielki Piknik Sąsiedzki po raz szósty

Image

Wyjątkowo piękny, słoneczny dzień, letnie temperatury i dobre humory. Do tego moc atrakcji i kolejny piknik można uznać za udany.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli organizuje pikniki we współpracy z mieszkańcami, instytucjami i organizacjami pozarządowymi oraz grupami inicjatywnymi. I tym razem piknik odbył się na placu za „Katolikiem”, tuż obok nowego placu zabaw, na osiedlu Fabrycznym. Impreza aktywizuje i integruje mieszkańców osiedla. Wspólna zabawa to nierzadko wcześniejsze przygotowania, rozmowy, spotkania, ożywione dyskusje. Już teraz można zauważyć, że dobrosąsiedzkie zmiany przynoszą wiele korzyści całym rodzinom.

W piątek 27 września 2019 roku mieszkańcy obchodzili pięciolecie „Wesołej Gromadki”- klubu tworzonego przez mieszkańców i dla mieszkańców choć pod okiem MOPS-u. Przez ten czas działaniami klubowymi objętych było 90 najmłodszych mieszkańców osiedla wraz ze swoimi bliskimi. Pokazuje to jak wielkie zapotrzebowanie jest na tego typu działalność. W klubie odbywają się warsztaty, spotkania i zebrania sąsiedzkie, tam też można przyjść, by porozmawiać, poradzić się, czegoś nauczyć i spędzić miło czas.

W programie piątkowego pikniku znalazły się między innymi obchody rocznicowe „Wesołej Gromadki”, rozstrzygnięto też konkurs na najlepsze ciasto piknikowe, był mecz w dwa ognie, konkurs na króla strzelców, malowanie buziek, czesanie fantazyjnych fryzur, zumba, pokaz motoryzacyjny, ognisko harcerskie połączone z pieczeniem kiełbasek i zabawami ruchowymi, koło fortuny, pokaz z udziałem psa policyjnego, chleb ze smalcem, popcorn i zakręcone ziemniaczki.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =