Zbigniew Ziobro promował Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonych Przestępstwem

Image

23 września Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro odwiedził Stalową Wolę promując budowę Ośrodków Pomocy Osobom Pokrzywdzonych Przestępstwem. Była to już jego druga tego typu wizyta u nas na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

- Fundusz sprawiedliwości jest bardzo ważnym przedsięwzięciem, które realizujemy w ramach Ministerstwa Sprawiedliwości. Jego utworzenie pozwoliło stworzyć kilkadziesiąt ośrodków bezpłatnej pomocy prawnej, które działają na terenie całego kraju. Te ośrodki tworzą filię, łącznie jest ich około 300. Ten proces tworzenia trwa. Jestem przekonany, że to jest nowa jakość, jeśli chodzi o udzielanie pomocy prawnej, psychologicznej, a czasem nawet materialnej osobom pokrzywdzonym. Platforma i PSL dużo na ten temat mówiły, my to robimy, działamy i są tego wymierne efekty– mówił Minister Sprawiedliwości.

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonych Przestępstwem funkcjonuje w Stalowej Woli od maja br., w budynku należącym do Fundacji Uniwersyteckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (parter, bezpośrednio nad parafią akademicką, ul. Ofiar Katynia. Mogą zgłaszać się tam osoby, które potrzebują pomocy: prawnej, psychologicznej, psychoterapeutycznej, jak również materialnej, a nawet finansowej. Można np. uzyskać pomoc w zakupie leków, sprzętu rehabilitacyjnego, środków higieny, odzieży, obuwia itd.

- Miałem przyjemność rozmawiać z dyrektor ośrodka w Stalowej Woli, która opowiadała o licznych przypadkach pomocy osobom pokrzywdzonym m.in. starszej pani, która zostałaby oszukana przez lichwiarzy gdyby nie interwencja prawników ośrodka. Takich przykładów jest bardzo wiele– mówił Zbigniew Ziobro.

Stalowowolski ośrodek jest otwarty 6 dni w tygodniu. W tym roku w ramach jego działalności może zostać udzielone 1500 godzin pomocy prawnej, 550 godzin pomocy psychologicznej, 144 godziny pomocy terapeutycznej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.