Wspominali ks. Mariana Balickiego

Image

W sobotę 21 września w kościele Źródło Miłosierdzia Bożego odbyło się spotkanie upamiętniające dorobek artystyczny tragicznie zmarłego proboszcza parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli ks. Mariana Balickiego.

Ks. Marian Balicki zginął w wypadku samochodowym w marcu 2019 roku. Jego nagła śmierć była dla mieszkańców Stalowej Woli, Niska i diecezji sandomierskiej dużym ciosem. Ks. Balicki pozostawił po sobie wiele ogromną spuściznę, zarówno tę materialną, jak i duchową. Poezja była jego szczególną pasją. Jego twórczość była publikowana od 1971 roku na łamach czasopism o zasięgu regionalnym i wojewódzkim. Ksiądz- poeta wydał także 12 tomików wierszy.

- W naszym mieście przeżywamy miesiąc kultury religijnej, w ramach którego wpisuje się dzisiejsze spotkanie z księdzem Marianem Balickim, chociaż nie w cztery oczy, to przez jego poezję, którą pozostawił po sobie– mówił ks. proboszcz z „Floriana” Wacław Gieniec.

Podczas sobotniego spotkania czytane były wiersze ks. Mariana Balickiego z ostatniego tomiku poezji „Czas na Miłość”, wydanego w Stalowej Woli w 2018 roku. Wieczorek poezji i wspomnień uświetniły występy scholii.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.