Marzena Kardasińska- jedyna niezależna kandydatka na Senatora RP

Image

Marzena Kardasińska jest niezależną kandydatką do Senatu Rzeczpospolitej Polskiej.

Startuje z Komitetu Przywrócić Prawo, okręg 54 obejmujący powiaty: stalowowolski, tarnobrzeski, niżański, leżajski i miasto Tarnobrzeg na prawach powiatu.

Marzena Kardasińska, stalowowolanka, bezpartyjna, angażująca się w lokalne i ogólnopolskie akcje dotyczące spraw obywatelskich. Chce walczyć z okrągłostołowym układem, pokazać, że liczy się praca i kompetencje, polepszanie bytu obywateli, a nie polityczne koneksje. Najważniejsi są ludzie i ich potrzeby. Jako osoba niezależna od lat wspiera wiele inicjatyw. Jako senator, w szczególności chciałaby upomnieć się o młodych Polaków, ich sprawy, codzienność, by nie musieli wyjeżdżać za chlebem za granicę i zostawiać rodziny.

W kraju jest wiele do zrobienia. Naprawę struktur państwa trzeba zacząć od fundamentów, od zmiany systemu wyborczego, a później na tym budować Polskę. Potrzeba ludzi odważnych, z szerokimi horyzontami, nieuwikłanych w układy polityczne, dla których Ojczyzna jest najważniejsza. Marzena Kardasińska jest za zmianą ordynacji wyborczej na większościową, za wprowadzeniem ustroju prezydenckiego i bezprogowego i obligatoryjnego referendum, jako mechanizmu demokracji bezpośredniej, który przywróci władzę narodowi.

Ponadto w swoim programie mówi o uproszczeniu prawa oraz zapewnieniu szybkich i sprawiedliwych sądów, zminimalizowaniu podatków i proporcjonalnym wzroście wynagrodzeń dla wszystkich pracujących, zmianie opresyjnego i zbiurokratyzowanego systemu edukacji na szkołę przyjazną dla uczniów, nauczycieli i rodziców, zwiększeniu dostępności do opieki medycznej oraz zapewnieniu bezpieczeństwa i dobrowolności szczepień ochronnych, umocnieniu bezpieczeństwa Polski i powszechnym dostępie do broni dla praworządnych Polaków, rozwijaniu bezpośredniej sprzedaży żywności i produktów rolnych, szczególnie z mniejszych gospodarstw.

Jej poglądy obrazuje Konferencja "Prawa wyborcze obywateli RP. Regulacje prawne- praktyka- postulaty", która niedawno odbyła się w Warszawie. W podsumowaniu:

- Cztery ugrupowania zawładnęły życiem politycznym Polaków, nie dopuszczają zwykłych obywateli, żeby reprezentowali swoje prawa w Sejmie i ta patologia postępuje.

Poseł na Sejm RP Piotr Liroy-Marzec

- Obywatele nie mogą zostać posłami, jeżeli nie uzyskają poparcia partii politycznej, która spełnia rolę oligarchii partyjnej, a oligarchia to przecież nie jest demokracja.

Prof. Izabela Lewandowska-Malec z UJ

- Polski obywatel nie ma prawa kandydować indywidualnie do Sejmu, co na piśmie potwierdziła Państwowa Komisja Wyborcza. Oznacza to, że prawo swobodnego kandydowania do Sejmu zostało zlikwidowane i oddane w ręce liderów partyjnych, którzy arbitralnie decydują o tym, kto może, a kto nie może kandydować.

Poseł na Sejm RP Janusz Sanocki

- Gdy nie ma demokracji, gdy nie ma biernego prawa wyborczego, to nie ma także sprawiedliwości, nie ma wymiaru sprawiedliwości, gdyż funkcje prokuratorskie i sędziowskie też są funkcjami politycznymi.

Poseł na Sejm RP Jarosław Jachnik

.

Wybierz przyszłościowo. 13 X 2019r. głosuj na Marzenę Kardasińską!

materiał promocyjny

Poseł na Sejm RP Piotr Liroy-Marzec i kandydatka do Senatu RP Marzena Kardasińska zapraszają na rozmowy o polityce, muzyce, medycznej marihuanie, powszechnej dostępności do broni dla praworządnych Polaków, przyjaznej edukacji, wyższych zarobkach dla wszystkich pracujących, bezpiecznych i dobrowolnych szczepieniach, motoryzacji i przyszłości młodych Polaków w Ojczyźnie. Podczas spotkania wystąpią również kandydaci do Sejmu RP z listy Skutecznych Piotra Liroya – Marca. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek - 27 września 2019 o godz. 17.30 w sali Hotelu Hutnik w Stalowej Woli.

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.