Wybuchowy Festiwal Nauki

Image

Były okrzyki przerażenia i zachwytu, pełne napięcia oczy wpatrzone w menzurki, w których w magiczny sposób zamieniony zostawał zwyczajny płyn w czarnoksięskie substancje…

20 września uczniowie stalowowolskich szkół i przedszkoli brali udział w pikniku naukowym zorganizowanym w ramach kolejnej edycji Festiwalu Nauki KUL. Tak jak w ubiegłym roku można było podziwiać barwne eksperymenty chemiczne przygotowane przez StaloweMiasto.pl we współpracy z Molecool Szkoła Chemii. Podobnie jak w zeszłym roku i tym razem działo się, oj działo. Było kolorowo, dziwnie, czasem strasznie, a na pewno wybuchowo i bajkowo. Niejeden uczeń przyznał, że chemia może być fajna.

Festiwal Nauki KUL 2019 w Stalowej Woli to wydarzenie o charakterze naukowo-kulturalnym, a głównym jego celem było upowszechnianie i popularyzacja nauki. Tegorocznym hasłem festiwalu było: "Nauka - technika - innowacje".

W piątek, podczas pikniku naukowego, można było uczestniczyć w plenerowych pokazach oraz wziąć udział w zabawach. Pomimo deszczowej aury humory dopisywały. Na scenie prezentowali się wychowankowie Spółdzielczego Domu Kultury zarówno w układach tanecznych, jak i wokalnych. Uczestnicy pikniku m.in. tworzyli kolorowe plakaty, sklejali modele samolotów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się „odlotowe” (w przenośni i… nie tylko) pokazy chemiczne, które przykuwały uwagę zarówno młodszych jak i starszych mieszkańców miasta. Na stoisku Molecool Szkoła Chemii co chwilę coś wybuchało, dymiło czy zmieniało kolor.

Zajęcia odbywały się także w budynku KUL, gdzie m.in. można było się dowiedzieć jak być Eko czy zrobić dla siebie ekologiczną torbę.

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.