Jerzy Kwieciński ministrem finansów

Image

Pochodzący ze Stalowej Woli Jerzy Kwieciński otrzymał tekę ministerstwa finansów. Równocześnie ma nadal pełnić funkcję szefa resortu inwestycji i rozwoju.

Urodził się 16 października 1959 w Stalowej Woli. Tu pobierał pierwsze nauki. Jest absolwentem stalowowolskiego „Staszica”. Ukończył Politechnikę Warszawską uzyskując tytuł doktora nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn. W latach 2005– 2008 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, w latach 2015–2018- sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. W 2018 roku został ministrem inwestycji i rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego.

O nominacji mówiło się już od kilku dni. W czwartek premier Mateusz Morawiecki złożył oficjalnie taką propozycję. Na ministra finansów Jerzy Kwieciński powołany został w piątek 19 września. Zastąpił Mariana Banasia po tym jak ten został prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Wcześniej mówiło się, że kandydatami na ministra finansów są również wiceministrowie: Tadeusz Kościński lub Leszek Skiba.

- Finanse, inwestycje i rozwój to w zasadzie wszystko, co byśmy chcieli, żeby działało w Polsce jak najlepiej. Więc ogromna odpowiedzialność w pańskich rękach, ale i - trzeba powiedzieć - w rękach bardzo doświadczonych, w rękach, które potrafiły umiejętnie zarządzać finansami- powiedział prezydent RP Andrzej Duda.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.