Bezpieczniej na górce i na moście?

Image

W tych miejscach częściej niż gdzie indziej dochodzi do wypadków, również tych śmiertelnych, a także stłuczek i kolizji.

Niejednokrotnie pisaliśmy o zdarzeniach drogowych na Al. Jana Pawła II z udziałem pieszych, gdzie dochodziło do potrąceń ze skutkiem śmiertelnym. Mowa o skrzyżowaniu na górce rozwadowskiej. Zwłaszcza po zmroku, w porze jesienno- zimowej słaba widoczność na ulicy powoduje, że kierowcy muszą szczególnie uważać. Jak wiadomo, różnie z tym bywa. Użytkownicy tej części dróg i ciągów pieszych skarżą się tam przede wszystkim na złe oświetlenie. Jak obiecał prezydent Lucjusz Nadbereżny teraz ma się to zmienić.

- Na górce, formalnie to ulica Jana Pawła II, na przejściu gdzie dochodziło do śmiertelnych wypadków, pojawi się na systemie solarnym dodatkowe oświetlenie, dodatkowe oznakowanie, wzbudzanie się sygnalizacji, która jest zatopiona w światłach LED w jezdni tak, aby maksymalnie wzbudzać uwagę kierowców- mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Podobnie rzecz się na moście na Brandwicy. I tu także szykują się zmiany poprawiające bezpieczeństwo.

- Myślę, że na ulicy Brandwickiej, na tym zakręcie, również takie oświetlenie powinno się pojawić. W tej chwili z Gminą Pysznica, z Zarządem Dróg Wojewódzkich uzgadniamy również doświetlenie mostu na Brandwicy. Tam również jest taka przepaść, powstaje ciemny punkt. Wspólnie z Gminą Pysznica prowadzimy te działania- wyjaśnia prezydent.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =