Jest sposób na głupotę i wandalizm

Image

Jeden z budynków, który przeszedł niedawno termomodernizację zostanie ochroniony przed graficiarzami. W jaki sposób?

Zakończyły się prace termomodernizacyjne Przychodni numer 6 na ulicy Okulickiego, znajdującej się na osiedlu Centralnym. Budynek prezentuje się pięknie, ale by tak pozostało potrzebne były pewne zabezpieczenia, które sprawią, że nowa elewacja nie pokryje się za chwilę maziajami i niecenzuralnymi wyrazami tak gorliwie wypisywanymi na wszystkich budynkach w mieście. Znalazł się sposób na wandali.

- Obecnie będą prowadzone pewne prace zabezpieczające elewację przed ewentualnymi dewastacjami. Budynek zostanie pokryty farbą antygraffitową tak, by nikt tam nie składał swoich popisów głupoty na tym nowym, pięknym budynku, który tak dobrze się wpisał w tą przestrzeń osiedla Centralnego- mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Farby i specjalne lakiery, którymi pokrywa się teraz budynki lub ich część znakomicie spełniają swoje zadanie. Są wytrzymałe na ścieranie i odporne na warunki atmosferyczne. Problem pojawiających się na ścianach nieestetycznych bazgrołów był na tyle uciążliwy, że producenci powłok malarskich postanowili wyjść mu naprzeciw z ofertą systemów antygraffiti. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania znika konieczność odmalowywania całości powierzchni obiektu.

Zadanie było dofinansowane w ramach RPO.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.