Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym znakiem Polska będzie Polską, a Polak Polakiem

Image

Słowa te stały się mottem zorganizowanych w naszym kraju i za granicą modlitw za Polskę i Polaków.

Pochodzą one z wiersza Karola Balińskiego pt. „Śpiewakowi Mohorta bratnie słowo” i odzwierciedlają wszystko to, co chcieli przekazać organizatorzy ogólnopolskiej akcji. Również i w naszym mieście stalowowolanie spotkali się pod krzyżem stojącym nieopodal „dużego ronda” w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Akcja zorganizowana przez lokalne parafie spotkała się z dużym odzewem. W modlitwach za Ojczyznę uczestniczyło kilkaset osób. Wśród nich byli kapłani i siostry zakonne dekanatu Stalowa Wola.

- Chcemy dziś uczcić krzyż, który jest symbolem naszej wiary, na którym Chrystus oddał swoje życie. Pragniemy go wywyższyć, by zajmował on w naszym życiu najważniejsze miejsce. Będąc tutaj, zaświadczamy o naszej miłości do Boga. Gromadząc się dzisiaj po tym krzyżem polecamy też sprawy naszej Ojczyzny, naszych rodzin i prosimy by Chrystus królował w naszych sercach- mówił ks. Krzysztof Kida, dziekan stalowowolskiego dekanatu.

W akcję „Polska pod Krzyżem” włączyli się wierni również z Ameryki Północnej, Australii, Azji i z wielu państwach Europy. Jest to odzew na niepokojące zdarzenia jakie mają miejsce w stosunku do Kościoła na całym świecie.

- W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański. Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To, co dotychczas było jasno nazywane grzechem, staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa- mówią organizatorzy akcji.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.