Turniej szachowy. Witaj szkoło

Image

14.09.2019 roku zostały przeprowadzone zawody szachowe o puchar Prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli. Turniej zorganizował Katolicki Klub Sportowy Victoria.

[p]Rozgrywki szachowe zostały przeprowadzone w jednej grupie wiekowej, natomiast klasyfikacja końcowych wyników odbyła się w trzech grupach wiekowych: A- urodzeni w 1999– 2003, B- ur. 2004– 2008 oraz C– dzieci urodzone w 2009 i młodsze.

Zawody szachowe przeprowadzone zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z uczestników miał na partię 15 minut. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. W zawodach wystartowało łącznie 40 młodych adeptów królewskiej gry. W turnieju uczestniczyli uczniowie ze stalowowolskich szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 11 i innych, jak również z klubów z takich miejscowości jak: Rudnik nad Sanem, Leżajsk, Tarnobrzeg, Sędziszów Małopolski, Krosno, Przeworsk, Lubartów i Ulanów.

Zwycięzcy zawodów w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe i medale, z kolei pozostali uczestnicy turnieju- upominki i dyplomy. Dodatkowo zawodnicy w najliczniejszej grupie wiekowej (2009 i młodsi) dostali puchary za miejsca 1-3.

Po 7 rundach I miejsce w kategorii wiekowej 1999- 2003 zdobył Hubert Dębczak, II- Kacper Kłok, III- Patrycja Zygmunt, IV- Paweł Skrzypek.

W kategorii wiekowej 2004– 2008 I miejsce uzyskał Adam Biesiadecki, II- Izabela Tokarz, III- Piotr Szpila, a IV- Filip Gemzik.

Z kolei w kategorii najmłodszych- urodzonych w 2009 i młodszych I miejsce uzyskał Michał Rzeszowiak, II– Tomasz Procnal, III- Gabriela Tokarz, IV- Kornel Jakubowski.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.