Działkowcy hucznie świętowali swój dzień

Image

Jeden z największy Ogrodów Działkowy na Podkarpaciu, bo liczący 1149 działek, zorganizował Dzień Działkowca.

Po dwuletniej przerwie, na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych Hutnik II, zorganizowano wielkie świętowanie. To były takie małe, miejskie dożynki, podczas których bawiono się i nagradzano najlepszych działkowców. Była to też okazja do publicznego docenienie tych, którzy w pracę na swoich ogródkach włożyli całe serce i których działki są wyjątkowo piękne i wypielęgnowane.

Uroczystości w ROD „Hutnik II” rozpoczęły się od przemarszu i koncertu Orkiestry Dętej MDK. Po powitaniu uczestników i oficjalnym otwarciu Dnia Działkowca 2019 miało miejsce wystąpienie prezesa ORP PZD Rzeszów, a następnie prezesa ROD „Hutnik II”.

Wręczono też odznaczenia PZD i nagrody w konkursach na „Wzorową Działkę” o Puchary Prezydenta Stalowej Woli i Starosty Stalowowolskiego. Przygotowano również dyplomy za najładniejszą działkę w Ogrodzie Hutnik II.

I miejsce w konkursie "Wzorowa Działka 2019 Roku" o Puchar Prezydenta Miasta Stalowa Wola laur zwycięstwa przypadł ex aequo Grażynie i Zenonowi Kuszczalom oraz Bożenie i Adamowi Wierzbickim.

Podczas nieoficjalnej części zaproszono działkowców na zabawę przy grillu. Przygotowano występy artystyczne, stoisko pszczelarskie, stoiska i prezentacje „Kół Gospodyń Wiejskich”, atrakcje dla dzieci: watę cukrową, popcorn, malowanie twarzy, bańki mydlane.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.