Nowy rok szkolny, nowe statystyki

Image

Ilu nauczycieli rozpoczęło pracę w szkołach, ilu rodziców napisało wnioski o dofinansowanie i ile pieniędzy popłynęło w ramach tych wniosków na zakup podręczników czy przyborów szkolnych?

Niespełna dwa tygodnie temu do szkół poszły stalowowolskie dzieciaki. W szkołach prowadzonych przez miasto będzie ich uczyć ponad 500 nauczycieli (575 etatów w strukturze oświatowej, 8 osób odeszło w tym roku na emeryturę). Naukę rozpoczęło 5 tys. 28 uczniów, w tym 894 w pierwszych klasach (podstawówka, SLO). Do przedszkoli posłano 1499 dzieci (62 oddziały), w tym po raz pierwszypróg placówek przekroczyło443 z nich. 184 zaczęło w tym roku zajęcia w oddziałach przedszkolnych w szkołach. Na brak chętnych nie mogą narzekać stalowowolskie żłobki. Od 1 września działanawet dodatkowy oddział w placówce miejskiej na ul. Poniatowskiego. Stało się to dzięki programowi Maluch Plus, z którego miasto pozyskało 63 tys. zł na przebudowę dużej sali. Grupa składa się z 30 maluszków. Łącznie żłobek ma do dyspozycji 95 miejsc. Miasto ubiega się corocznie o fundusze na koszty utrzymania dzieci i dopłaty do działalności.

W ostatnim czasie w magistracie wiele osób składało wnioski z programu 500+ i Dobry Start, w ramach którego można było uzyskać 300 zł na wyprawkę dla ucznia. W związku z tym Wydział Świadczeń Rodzinnych przeżywał oblężenie. 4 tys. 81 wniosków wpłynęło o przyznanie „wyprawki”. Łącznie na ponad 5 tys. 500 dzieci wypłacono prawie 1 mln 7 tys. zł. Wpłynęło też 5417 wniosków w ramach 500+. Programem objętych zostało łącznie 7 tys. 955 dzieci. Miesięczna kwota wypłat w tym przypadku zamykać się ma w kwocie 3 mln 977 tys. 500 zł. Roczny więc koszt wsparcia stalowowolskich rodzin wyniesie niemal 50 mln zł (wnioski wciąż wpływają).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =