Powrót do szkoły –filmowa jesień w kinie Helios!

Image

We wrześniu kino Helios w Stalowej Woli zaprezentuje swoim widzom różnorodne nowości! Na ekranach pojawią się między innymi filmy historyczne: „Piłsudski” (na ekranach od 13 września) oraz „Legiony” dla grup zorganizowanych (w kinach od 20 września). Powrót do szkoły po wakacjach to trudny moment, więc warto go sobie umilić w wartościowy sposób! W najbliższych tygodniach w repertuarze kina Helios w Stalowej Woli każdy widz znajdzie interesującą pozycję dla siebie.

Już 13 września odbędzie się premiera wyjątkowego filmu historycznego – „Piłsudski”. Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

Tydzień później na ekranach stalowowolskiego kina zadebiutuje film „Legiony” (premiera 20 września)- uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie historii miłosnej, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner) - narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawia się także szereg osobistości znanych z kart historii. Wśród nich między innymi: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

Jesienią nie zabraknie także propozycji dla najmłodszych kinomanów!20 września premierę mieć będzie brawurowa komedia „Angry Birds 2”. Po wielkim sukcesie poprzedniej odsłony animacji, która na całym świecie zarobiła ponad 350 milionów dolarów(!), przyszedł czas na ponowne spotkanie z Redem, Chuckiem, Bombą i innymi bohaterami! Natomiast 4 października na ekranach zawita kolejna kontynuacja, tym razem będzie to hit „Był sobie pies 2” – najzabawniejszy, najbardziej wzruszający i nieprzewidywalny film roku, który skradnie serca każdego miłośnika kina, bez względu na wiek!

Oczywiście propozycje filmowe stalowowolskiego kina to nie tylko rozrywka, lecz również wyjątkowe programy edukacyjne skierowane do uczniów ido nauczycieli. Helios zaprasza między innymi na cykliczne spotkania edukacyjne z filmem „Kino na Temat” – dla młodzieży oraz „Kino na Temat Junior” – dla dzieci.

Celem tych filmowych spotkań jest pokazanie młodemu odbiorcy, że ambitne kino może w pasjonujący sposób opowiadać o ważnych dla młodych sprawach i prowokować gorące dyskusje. Tematem przewodnim jest zawsze jeden, ważny z punktu widzenia młodego odbiorcy temat, na przykład: autorytety, przemoc w środowisku rówieśników, wykluczenie społeczne, bezpieczeństwo czy tolerancja. Po seansie następuje krótka dyskusja z udziałem młodzieży zakończona głosowaniem nad tezą postawioną na początku spotkania.

Szczegóły dotyczące aktualnego repertuaru oraz zapowiedzi najbliższych premier dostępne są na stronie www.helios.pl. Kino Helios w Stalowej Woli zaprasza serdecznie wszystkich kinomanów na porywające seanse filmowe, jesienią każdy fan kina z pewnością znajdzie w nim ciekawe i wartościowe propozycje dla siebie!Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.