Praca magisterska po niemiecku?

Image

Napisanie pracy magisterskiej po niemiecku (Masterarbeit) wymaga bardzo rozwiniętych kompetencji językowych. Dysertacja na 80-100 stron to poważne zadanie nie tylko od strony merytorycznej zawartości takiej pracy, lecz także od strony jej gramatycznego i stylistycznego kształtu. Jak sobie poradzić z tym wyzwaniem?

1. Filologia germańska a lektorat pracy magisterskiej

2. Jak przygotować pracę magisterską po niemiecku?

Filologia germańska a lektorat pracy magisterskiej

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że obecnie, aby dostać się na filologię jakiegokolwiek obcego języka nie trzeba właściwie dysponować jakąkolwiek jego znajomością. Wraz ze studiami rozpoczyna się po prostu regularną naukę języka. Oczywiście część osób, które przez cztery lata bardzo rzetelnie pracują i do tego mają talent językowy, jest w stanie opanować język na takim poziomie, aby samodzielnie napisać pracę magisterską po niemiecku (Masterarbeit), natomiast w większości przypadków wymóg ten stanowi dla studentów bardzo duży problem. Część z nich sięga więc po lektorat pracy magisterskiej[, który stanowi bardzo pomocne narzędzie przy pisaniu rozprawy, a jednocześnie pozwala się uczyć właściwych konstrukcji gramatycznych, stosownych wyrażeń, naukowego języka. To wszystko stanowi ogromną wartość, nie do przecenienia także po studiach, jeśli student zamierza dalej pracować z językiem niemieckim.

Jak przygotować pracę magisterską po niemiecku?

Program antyplagiatowy dla studentów filologii niemieckiej to kolejne przydatne narzędzie, które pomaga w przygotowaniu rozprawy. Wiele osób posiłkuje się materiałami znalezionymi w internecie, natomiast często zapomina o tym, że dowolne kopiowanie i wykorzystywanie cudzych materiałów jest po prostu kradzieżą własności intelektualnej, które podczas oceny pracy z pewnością wyłapie program antyplagiatowy. Dlatego też przed jej oddaniem zawsze warto skorzystać z takiej samodzielnej formy sprawdzenia zawartości pracy. Dzięki temu ewentualne niezaznaczone cytaty lub nieumyślne kopie tekstów można usunąć i zamienić na autorski tekst, posiłkując się znalezionymi materiałami. Napisanie pracy magisterskiej po niemiecku (Masterarbeit) to naprawdę spore wyzwanie, nie powinno więc dziwić, że część studentów szuka pomocy i wsparcia w tym zadaniu. Oczywiście ghostwriting to nie rozwiązanie, natomiast większość osób po 4,5 roku studiów nie jest jeszcze gotowa, aby samodzielnie przygotować tak długą pracę w obcym języku. Korekta, lektorat, program antyplagiatowy, wsparcie językowe - wszystkie te narzędzia ułatwiają to zadanie, aczkolwiek trzeba z nich korzystać z rozwagą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.