Biała podłoga drewniana – wady i zalety

Image

Biała podłoga drewniana jest znakomitym połączeniem ponadczasowego koloru i szlachetnego surowca. Za jej wyborem przemawia cała lista zalet. Jednak czy taka podłoga ma jakieś słabsze strony? Dlaczego warto wybrać drewno w jasnym wybarwieniu?

Biała podłoga, czyli modowy strzał w dziesiątkę

Niektórzy, całkiem niepotrzebnie, boją się łączyć chłodną biel z ciepłem drewnianej struktury. Zestawienie tych dwóch cech staje się coraz bardziej popularne w nowoczesnych projektach wnętrz. Wynika to z chęci urozmaicenia aranżacji, potrzeby przełamania pewnych schematów i odejścia od sztampowych rozwiązań. Współczesna moda wnętrzarska dąży również do uzyskania pełnej przestronności wnętrza. Dzięki jasnym deskom, taki efekt udaje się uzyskać, nie tracąc przy tym przytulności naturalnego drewna. Jeśli chcesz stworzyć aranżację zgodną z najnowszymi trendami, biała podłoga powinna być postawą całego wystroju.

Biała podłoga drewniana – najważniejsze cechy

Powodów, dla których biała podłoga drewniana jest ceniona zarówno wśród największych producentów, jak i najlepszych projektantów wnętrz, jest naprawdę wiele. Do najważniejszych zalet takiego rozwiązania można zaliczyć:

• Uniwersalność. Bielona podłoga idealnie pasuje do wielu stylów aranżacyjnych – estetyki skandynawskiej, industrialnej czy prowansalskiej. Ponadto można zastosować ją praktycznie w każdym pomieszczeniu – od salonu, po sypialnię czy przedpokój.

• Piękny wygląd. Rysunek usłojenia na białej podłodze drewnianej jest bardzo subtelny. Jasny odcień będzie też perfekcyjnie współgrał z kolorowymi dodatkami we wnętrzu, uzyskując pełne zrównoważenie kolorystyczne całej w aranżacji.

• Optyczne powiększenie wnętrza. Jasna podłoga wpływa na uzyskanie efektu przestronności pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku wnętrz o niewielkim metrażu.

• Różnorodność. Podłoga drewniana w odcieniu bieli pięknie prezentuje się w minimalistycznej strukturze desek litych lub w postaci niebanalnego parkietu wykonanego z desek wielopasmowych.

Biała podłoga drewniana, podobnie jak w przypadku innych wybarwień, jest narażona na widoczność zabrudzeń. W związku z tym ważna jest jej regularna pielęgnacja i impregnacja.

Podłogi drewniane z Barlinka – jakość i funkcjonalność

Szukając (nie tylko białej) podłogi drewnianej najwyższej jakości, warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Barlinek, która od lat produkuje deski trójwarstwowe i listwy przypodłogowe z naturalnego drewna, dostarcza autorskie rozwiązania umożliwiające ich bezproblemowy, samodzielny montaż oraz udostępnia serię profesjonalnych produktów do pielęgnacji podłóg drewnianych. Poszczególne kolekcje nawiązują do różnych stylów aranżacji, a bogata paleta odcieni i rodzaje wykończenia (deski pokryte matowym lakierem bądź olejowane) sprawiają, że znakomicie pasują do wnętrz o różnorodnym charakterze.

Zdjęcie: Jesion Lemon Sorbet Grande- Barlinek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.