Ta ulica przestanie przypominać rwącą rzekę

Image

Po deszczach, nawet tych niezbyt ulewnych, za każdym razem strażacy mają tam ręce pełne roboty. Po wypompowaniu wody zbierane są tablice rejestracyjne. Czy coś się zmieni w temacie?

Chodzi o ulicę Okulickiego na wysokości SanBanku, czyli odcinek za zakrętem jadąc od skrzyżowania na górce rozwadowskiej. O sprawie wielokrotnie pisaliśmy, pokazywaliśmy zdjęcia i materiał video z akcji osuszania drogi. Przejazd ulicą Okulickiego na wspomnianym odcinku jest po deszczach w zasadzie niemożliwy dla mniejszych aut. Większe jakoś sobie radzą. Teraz ma się to zmienić.

Jak zapowiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny część ulicy Okulickiego zostanie zmodernizowana, by więcej nie dochodziło do takich sytuacji. Stanie się to jednak nie prędzej niż za rok.

- Część ulicy Okulickiego do wiaduktu zostanie w pełni zmodernizowana. W roku przyszłym chcielibyśmy rozpocząć to duże zadanie wraz z pełnym odwodnieniem tego osiedla, bo dużym problemem bloków w tej części ulicy Okulickiego przy SanBanku jest zalewanie tej ulicy. Będziemy starali się o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Biorąc pod uwagę przychylność rządu w stosunku do Stalowej Wolipieniądze uda się uzyskać. A póki co, kiedy pada jeździmy naokoło wybierając te bardziej suche rejony miasta.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.