Mieszkańcy powiatu mogą się zbadać pod kątem raka jelita grubego, bo Wstyd jest się Wstydzić!

Image

To już trzecia edycja programu rozpisana na lata 2019- 2021. Program badań przesiewowych gwarantuje aż 1,5 tysiąca bezpłatnych kolonoskopii. Możesz się zgłosić i żyć bezpiecznie.

- 1500 bezpłatnych kolonoskopii gwarantowanych przez MZiOS

- bezpłatny środek do czyszczenia jelit

- badania poza NFZ, więc bez kolejek

- 50% badań możliwych do wykonania w znieczuleniu- decydują wskazania do znieczuleni i kolejność zgłoszeń

- doświadczony ośrodek stalowowolski

- bardzo dobre wskaźniki jakości: wykrywania gruczolaków zmian przednowotworowych ( >30%), wysoka osiągalność kątnicy (pełne badanie >95%)

- najnowocześniejszy sprzęt HDTV, nowość na Podkarpaciu- insuflator CO2 (zmniejszenie dolegliwości bólowych po badaniu)

Program skierowany jest do osób w wieku 50- 65 lat. Osoby młodsze, które mają ukończone 40 lat muszą mieć dodatni wywiad raka w rodzinie (niekoniecznie rak jelita grubego ale w obrębie jamy brzusznej). W stalowowolskim szpitalu miały miejsce już dwie edycje programu: pierwsza w 2014 roku, druga w latach 2016- 2019, podczas których wykonano 1500 kolonoskopii przesiewowych.

- Są to badania dodatkowe, finansowane przez Ministerstwo Zdrowia na kolejne trzy lata. Ponieważ już po raz kolejny bierzemy udział w Programie Badań Przesiewowych mamy możliwość wykonania większej ilości tych badań, tzn. rocznie 500 kolonoskopii przesiewowych, co łącznie przez 3 lata daje nam możliwość wykonania tych badań 1500. Na kolonoskopię warto przyjść, gdyż jest to uznany test przesiewowy zwiększający wykrywalność raka jelita grubego. Jest to badanie, które ma udowodnione parametry zmniejszające zachorowalność na raka, która to zachorowalność jest bardzo wysoka, jest też duża śmiertelność z powodu raka jelita grubego- mówi Tomasz Kiszka, kierownik Pracowni Endoskopowej wPowiatowymSzpitalu Specjalistycznymw Stalowej Woli.

Przypominamy, że stalowowolski szpital ma nową Pracownię Endoskopową, funkcjonującą od czerwca 2019 roku, nowocześnie wyposażoną chociażby w insuflatory CO2, czego nie ma jeszcze wiele lecznic w Polsce. Oznacza to, że do jelita nie podaje się powietrza, a dwutlenek węgla. Dzięki temu po badaniu pacjent czuje się o wiele lepiej, bo część CO2 samo się wchłonie, a część wydali się naturalnie, nie zostanie jak powietrze w jelitach powodując ból i dyskomfort. Ta nowoczesna metoda dopiero wchodzi do wielu szpitali w Polsce. My już ją mamy jako standard.

Osoby, którym leży na sercu własne zdrowie powinny skorzystać z programu, Zapisy: telefonicznie pod numerem telefonu: 15 843 32 49 w godzinach od 7:30 do 14:30 lub na miejscu w Pracowni Endoskopowej w szpitalu. Wkrótce też będzie można pobrać ankietę i zarejestrować się przez internet (strona w opracowaniu).

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.