Otwarcie obiektów sportowych przy szkołach

Image

W poniedziałkowy ranek uroczyście otwarto dwa nowe obiekty sportowe powstałe przy dwóch zespołach szkół.

Pierwszy z nich wybudowano przy ZS nr 1 i jest to boisko wielofunkcyjne, drugi to Otwarta strefa Aktywności OSA, która powstała przy Budowlance- ZS nr 2. Zadania zrealizował powiat.

„Sikorski” - boisko wielofunkcyjne

Uroczystym przecięciem wstęgi zostało otwarte nowe boisko wielofunkcyjne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Stalowej Woli. Uczniowie i nauczyciele bardzo długo czekali na poprawę infrastruktury sportowej. W końcu w miejscu starego boiska do piłki siatkowej wybudowano nowoczesne boisko z nawierzchnią syntetyczno– poliuretanową. Ma ono wymiary 31,26 x 44,16 m. Będzie ono wykorzystywane do gry w: piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę oraz tenisa ziemnego.

Podczas uroczystego otwarcia obiektu, które odbyło się 9 września starosta Janusz Zarzeczny z dumą podkreślił, że ZSP nr 1 rozkwitło na nowo. Wyraził też radość z tego, że tak wielu młodych ludzi rozpoczęło od września naukę w tej placówce.

- Jest to radosna chwila dla was, uczniów, jak i nauczycieli. Moim głównym zadaniem było odbudowanie szkoły i myślę, że dzisiaj możemy sobie jasno powiedzieć, że ta szkoła zaczęła nowe życie, zaczęła funkcjonować z nową parą. Mamy taką wspólną wizję z panią dyrektor, żeby w najbliższym czasie wyremontować salę gimnastyczną, a później remontować w środku pomieszczenia, korytarze. Chcielibyśmy aby ta szkoła była taką wizytówką, bo architektonicznie ona jest perełką, jeśli chodzi o szkoły naszego powiatu. Myślę, że za parę lat tak właśnie się stanie- mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Wiceminister Rafał Weber wyraził radość, że po kilkudziesięciu latach starań szkoła doczekała się w końcu nowoczesnego obiektu sportowego. Podziękował zarówno dyrektor placówki, jak również staroście stalowowolskiemu, że udało się zrealizować tę inwestycję.

- Szkoła musi być kompletna tak by stwarzać warunki zarówno do nauki przedmiotów technicznych, przyrodniczych, humanistycznych, ale też do tego, żeby w sposób bezpieczny i kompleksowy rozwijać swoją tężyznę fizyczną. Drodzy uczniowie, życzę wam, aby lekcje wychowania fizycznego na tym boisku sprawiały wam przyjemność i radość. Życzę abyście tutaj rozwijali swoje umiejętności, aby wyrósł tutaj niejeden talent na miarę nie tylko reprezentacji naszego miasta i powiatu, ale na miarę naszej Ojczyzny. Niech to boisko będzie bezpieczne, pełne codziennej radości, uśmiechów i sportowej rywalizacji– mówił Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Budową nowego boiska za prawie 730 tys. zł zajęła się firma z Kielc. Inwestycja była dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 400 tys. zł.

OSA dla Budowlanki

Przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 powstała OSA, czyli Otwarta Strefa Aktywności. Składa się ona z siłowni terenowej oraz strefy relaksu. Siłownia pod chmurką zostawała wyposażona w następujące urządzenia: narciarz biegowy, motyl, wiosła, rowerek, wyciąg górny. W drugiej ze stref powstał stolik do gry w szachy i stół do ping-ponga.

Jak podkreślił dyrektor szkoły Włodzimierz Smutek dzięki wsparciu rządowemu i organu prowadzącego jakim jest powiat stalowowolski baza sportowa placówki na przestrzeni ostatnich lat znacząco się polepszyła.

Wiceminister Rafał Weber zaznaczył, że rozwój kulturalno- fizyczny jest ważnym aspektem w wychowaniu młodych ludzi.

- „Budowlanka”, albo „Kościuszkowska” jest dobrze wyposażona w bazę sportową: orlik wielofunkcyjny, boisko wielofunkcyjne, orlik lekkoatletyczny, wyremontowana sala gimnastyczna i dzisiaj otwarcie Otwartej Strefy Aktywności, czyli takiej plenerowej siłowni powoduje, że ta szkoła jest bardzo atrakcyjna dla uczniów. Cieszę się bardzo, że ta szkoła kształci serca, umysły ale również siłę fizyczną. Sport to zdrowie. Sport powinien wychowywać. Na sport też powinien być kładziony duży nacisk jeśli mówimy o kształceniu dzieci i młodzieży - mówił Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny przyznał, że „Budowlanka” jest świetnie doposażona pod względem wychowania fizycznego. Zaznaczył, że jest z tego powodu dumny.

- Jeszcze mamy potrzeby jeśli chodzi o termomodernizację tego obiektu. Chcemy w przyszłym roku kalendarzowym rozpocząć przygotowania do tej inwestycji. Chcemy opracować projekt termomodernizacji tej szkoły i w następnym roku go realizować– mówił Janusz Zarzeczny.

Starosta podziękował wiceministrowi Rafałowi Weberowi za otwieranie różnych drzwi w ministerstwie dzięki czemu powiat może pozyskać środki zewnętrze na różne rodzaju inwestycje. Słowa podziękowania trafiły także do nauczyciela placówki, a zarazem radnego Dariusza Bańki, który zabiegał o utworzenie OSY. On też decydował o wyposażeniu strefy. Z miejsca będą korzystać uczniowie. Popołudniami mogą przyjść tam ćwiczyć również mieszkańcy Stalowej Woli.

Wartość Otwartej Strefy Aktywności wynosi około 47,5 tys. zł z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki to prawie 23,5 tys. zł.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =