XVII Memoriał Bogdana Gajewskiego

Image

Już siedemnasty raz tenisiści z całej Polski przyjechali do Stalowej Woli by biorąc udział w memoriale uczcić pamięć wielkiego trenera i sportowca.

Wydarzenie ma miejsce na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli, gdzie rozgrywany jest XVII memoriał Bogdana Gajewskiego. Po raz piąty z rzędu turniej otrzymał rangę 2, co oznacza, że bardziej prestiżową imprezą są już jedynie mistrzostwa Polski.

Turniej odbywa się w dniach 7-8 września. Zawodnicy starować mogą w dwóch kategoriach: gra pojedyncza kobiet Open i gra pojedyncza mężczyzn Open 40+, 50+, 60+. Dla zwycięzców przewidziano nagrody o łącznej wartości 10 tys. zł.

- Jest to XVII Memoriał Bogdana Gajewskiego organizowany przez Miejski Klub Tenisowy w Stalowej Woli. W turnieju weźmie udział 51 uczestników. Bogdan Gajewski to była osoba, która miała ogromny wkład w rozwój tenisa. Wychował bardzo wielu zawodników czołowych, reprezentantów Polski, obecnie trenerów. Jest to m.in. pan Edward Banaś, pan Włodzimierz Pikulski, pan Tomasz Sobczyk, którzy pracują w klubie. Sam pan Bogdan Gajewski to wielka postać dla tenisa w Stalowej Woli, wychowawca młodzieży, trener, były dyrektor na MOSiR-ze. Jego osiągnięć jest naprawdę bardzo wiele, aż trudno zliczyć- mówi dyrektor Miejskiego Klubu Tenisowego w Stalowej Woli Wierzgacz Stanisław.

Bogdan Gajewski zawsze wspierał młodych sportowców. Ci, którzy go pamiętają, mówią o nim tylko dobrze i z rozrzewnieniem. Był to wyjątkowo ciepły i życzliwy człowiek, który ponad wszystko ukochał sport i jemu poświęcił całe swoje życie. Bogdan Gajewski wychował wielu wspaniałych zawodników i mistrzów Polski. Szkolił między innymi, oprócz już wspomnianych, takich znanych sportowców jak: Ewa Żerdecka czy Waldemar Rogowski. To dzięki niemu Stalowa Wola na trwałe zapisała się w historii polskiego tenisa. Sam zdobywał medale, tytuły, stawał wielokrotnie na najwyższym podium. Tenisowi poświęcił się szczególnie, choć działał też na innych sportowych polach, najpierw jako zawodnik, później ceniony trener i szkoleniowiec. Zmarł w 2003 roku. Turnieje jego imienia organizowane są z inicjatywy jego córki Agnieszki. W październiku 2018 roku Rada Miasta przyznała Bogdanowi Gajewskiemu tytuł "Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola".

Materiał video

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.