III Święto Żurawiny- Niedziela 15.09.2019

Image

Stowarzyszenie NOVINY, Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem, Fieldstone Investments II oraz GCK zapraszają na III Święto Żurawiny w Nowinach.

Impreza jest już znana w okolicy i powoli wpisuje się w cykl wydarzeń w regionie. Nieprzypadkowo organizowana jest w Nowinach. Tam bowiem znajduje się duża plantacja żurawiny wielkoowocowej, owocu, który w Polsce zyskuje coraz bardziej na znaczeniu. Żurawina ma właściwości lecznicze, zapobiega chorobom, odchudza i z powodzeniem stosowana jest w przemyśle kosmetycznym i spożywczym. Żurawina rośnie w Nowinach na kilkudziesięciu hektarach. Przy uprawie i zbiorach pracują okoliczni mieszkańcy.

Co w tym roku czeka na tych, którzy wezmą udział w III Święcie Żurawiny? Organizatorzy i tym razem przygotowali mnóstwo atrakcji, między innymi: występy zespołu Sanowiślaczki, Smyklaband, przeróżne konkursy z upominkami, Zumbe moverART, zwiedzanie plantacji, wizytę Myszki Miki, konkurs na najsmaczniejszą potrawę z żurawiny.

Nie zabraknie stoisk wystawowych, pysznego jadła i napojów. Na dzieciaków czekać będą zjeżdżalnie i animacje. Oczywiście za darmo! Mnóstwo zabawy, mnóstwo frajdy i mnóstwo radości!

Wieczorem odbędzie się pokaz tańca z ogniem. Niewątpliwie gwiazdą pikniku będzie Zespół Cliver. Na koniec, aż do północy będzie mieć miejsce zabawa taneczna.

Zapraszamy do Nowin na stadion sportowy w niedzielę 15 września 2019 roku. Start: godzina 13:30.


Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona