Sześć dekad Spółdzielni Mieszkaniowej

Image

W piątek 6 września w Spółdzielczym Domu Kultury odbyły się obchody jubileuszowe 60-lecia istnienia Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli.

Historia Spółdzielni Mieszkaniowej sięga 1959 roku.To wówczas do Stalowej Woli zaczęli przyjeżdżać młodzi ludzie z całej Polski wiążąc na stałe swoje losy z tym młodym miastem. I to właśnie dla nich potrzeba było nowych mieszkań.

Stalowowolska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest jedną z najstarszych i największych spółdzielni w Polsce. Obecnie w skład jej zasobów wchodzi: 179 budynków, 10624 lokali mieszkalnych, 323 lokali użytkowych, 860 garaży, 8 lokali z kotłownią. Ostatni blok SM wybudowała w 2002 roku (przy ul. Jana Pawła II 13A). Spółdzielnia liczy sobie 11 284 członków, a w jej zasobach zamieszkuje około 21 tys. mieszkańców.

Na przestrzeni lat, wraz ze zmieniającym się ustrojem, zmieniały się też plany i założenia władz spółdzielni. Dotyczyły one także samych pracowników, których kiedyś było przeszło 400, a dziś jest 163. SM wciąż unowocześnia, remontuje i modernizuje budynki. Przez ostatnie lata mieszkańcy byli świadkami chociażby termodernizacji bloków. W tym roku zadanie jest już na ukończeniu. W najbliższych planach jest likwidacja piecyków gazowych oraz różne prace związane z wnętrzami bloków.

[i]- Powodem do dumy nie jest tylko to, że przetrwaliśmy, ale to, że nie mamy żadnych większych problemów i także to, że możemy następne lata działać i robić więcej. Myślę, że spółdzielnia przetrwa kolejne długie lata, a może zacznie budować. Mamy na to grunt za Lidlem, gdzie mogłyby powstać 2 bloki. Myślimy o budowie w innym standardzie niż dzisiaj się to robi.Gdybyśmy mieli więcej gruntów moglibyśmy w dalszym ciągu budować bloki[/i– mówi Artur Pychowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli.

Podczas jubileuszowego spotkania zostały wyróżnione osoby, które zapisały się na kartach historii Spółdzielni Mieszkaniowej. Zostali docenieni pracownicy, którzy przez wiele lat sumiennie wypełniali swoje obowiązki.

Zgromadzeni mogli zobaczyć także film dokumentujący 60- lecie Spółdzielni Mieszkaniowej. Został również rozstrzygnięty konkurs literacki „Tu żyję, mieszkam, pracuję”. Trzy najlepsze prace zostały opublikowane w okolicznościowej publikacji „6 dekad Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli”.

Podczas uroczystości nie zabrakło występów artystycznych wychowanków Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli.

W związku z obchodami jubileuszowymi na centralnym placu zabaw odbędzie się dwudniowa impreza „To samo, choć inaczej”. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym kalendarzu wydarzeń (na dole strony).

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.