Wakacje 2019 na Podkarpaciu- Podsumowanie działań Policji

Image

Więcej wypadków, więcej rannych i ofiar śmiertelnych- taki jest bilans wakacyjnych miesięcy w 2019 roku. Policjanci wstępnie podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia w czasie tegorocznych wakacji. W tym czasie funkcjonariusze udaremnili jazdę 922 nietrzeźwym kierowcom i zatrzymali 662 prawa jazdy za nadmierną prędkość.

Policyjne działania "Bezpieczne wakacje" rozpoczęły się 19 czerwca wraz z zakończeniem roku szkolnego. Przez ponad dwa miesiące o bezpieczeństwo podróżujących drogami Podkarpacia dbało ponad 16 tys. policjantów ruchu drogowego.

Podczas wakacyjnych miesięcy na podkarpackich drogach doszło do 419 wypadków. W tych zdarzeniach rannych zostało 498 osób, a życie na drodze straciło 36. W ciągu wakacji policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę aż 922 nietrzeźwym kierowcom (w ubiegłym wakacyjnym okresie zatrzymano ich 594).

W porównaniu do ubiegłorocznych letnich miesięcy zwiększyła się liczba zarówno wypadków, osób rannych, jak i ofiar śmiertelnych. W poprzednim roku, podczas wakacji, doszło do 262 wypadków, w których rannych zostało 349 osób. W wypadkach zginęło 29 osób.

Nadmierna prędkość jest ciągle jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń. Policjanci zdecydowanie reagują na przekraczanie dozwolonej prędkości i wyciągają wobec niebezpiecznie jeżdżących kierowców surowe konsekwencje. Tylko podczas wakacji funkcjonariusze zatrzymali 662 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Tylko ostatni weekend wakacji przyniósł kilka poważnych wypadków. Na drogach województwa podkarpackiego zginęły 3 osoby.

W piątek przed północą na drodze S19 w Stobiernej, kierujący fiatem ducato zderzył się czołowo z samochodem marki Volkswagen Touareg. W wyniku zderzenia na miejscu zginął jeden z mężczyzn jadących fiatem, drugi z bardzo poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. Ranni zostali także kierowca volkswagena i pasażer, obaj trafili do szpitali.

Do drugiego tragicznego wypadku doszło w sobotę rano, około godz. 7.30 w Raniżowie. Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca audi, na zakręcie, zjechał z jezdni do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Mimo podjętej reanimacji życia 39- letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego nie udało się uratować.

Policjanci w czasie wakacji dbali także o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Kontrolowali rejon zalewów i zbiorników wodnych, zwracali szczególną uwagę na dzikie kąpieliska. Niejednokrotnie ratowali ludzkie życie i udzielali pomocy osobom, które tego potrzebowały.

Podczas letniego wypoczynku na Podkarpaciu utonęło 10 osób. Wyjątkowo tragicznie przedstawia się bilans ostatniego lipcowego weekendu. Tylko w niedzielę 28 lipca utonęły cztery osoby. 53-latek stracił życie kąpiąc się w Sanie w Łukowie. 24-latek, utonął w zbiorniku wodnym w Nisku. Z Jeziora Solińskiego wyłowiono ciało 27-letniego mężczyzny. Z kolei 35-letni mężczyzna utonął w stawie w Niechobrzu, jego ciało wyłowiono w poniedziałek po południu.

Rok wcześniej, podczas odpoczynku nad wodą utonęło 11 osób.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.