Jak wzmocnić serce?

Image

Wiek, styl życia i inne czynniki sprawiają, że kondycja serca może się pogorszyć. Niesie to za sobą bardzo negatywne konsekwencje, prowadzi do udarów, zawałów, a nawet śmierci. Przez 24 godziny na dobę serce pompuje krew, warto zatem zadbać, by było jak najzdrowsze.

Serce odpowiada za transport tlenu, składników odżywczych i hormonów do całego ciała. Kiedy coś mu dolega i zaczyna działać nieprawidłowo, wtedy mamy do czynienia z licznymi chorobami krążenia. Na szczęście jest wiele sposobów na to, by wspierać zdrowie serca jeszcze zanim będzie słabsze i będzie trzeba włączyć silne leki.

Aktywność fizyczna

Tłuste potrawy, papierosy, alkohol i brak ruchu to coś, co sprzyja chorobom serca. Zatem jeśli chcemy zadbać o serce, trzeba zacząć od podstaw i zmienić własne nawyki. Kiedy się ruszamy, układ krążenia pracuje szybciej, a serce się wzmacnia. W zależności od naszej kondycji można zacząć od regularnych spacerów, czy nordicwalkingu, ale świetnie sprawdzają się wszystkie formy aktywności, w tym jazda na rowerze.

Zdrowe osoby bez obaw mogą pozwolić sobie na dużą dawkę ruchu. Jednak jeśli chodzi o osoby, które leczą się na choroby przewlekłe, w tym choroby krążenia, powinny się wcześniej skonsultować z lekarzem, jaka dawka ruchu jest dla nich bezpieczna.

Dieta

To, co znajduje się w diecie albo sprzyja sercu, albo mu szkodzi. Zaleca się, by jak najwięcej czerpać z diety śródziemnomorskiej. W menu nie może zabraknąć potężnej dawki warzyw. Obok nich ważne są orzechy, tłuste ryby, nabiał, produkty pełnoziarniste.

Dietę warto również uzupełnić o inne składniki, które dodatkowo wpłyną na kondycję serca. Zawierają je suplementy na serce, a także zioła i wiele popularnych produktów spożywczych. I tak warto docenić dziką różę zawierającą witaminę C, babkę płeszcznik, fasolę, kiełki kukurydziane, czy owoce jarzębiny.

Babcine metody na serce

Teraz kiedy medycyna jest na bardzo wysokim poziomie, mamy do dyspozycji suplementy na serce.Jednak dawniej ich nie było, więc czerpało się z tego, co dała natura. Wiele domowych sposobów przetrwało do dzisiaj i w dalszym ciągu uważa się je za skuteczne i chętnie się je stosuje.

Jeśli chodzi o domowe sposoby i mikstury wspierające serce, to poleca się przede wszystkim sok z cytryny. Wystarczy rano i wieczorem pić wodę z sokiem z połowy cytryny z dodatkiem miodu. Tak samo zbawienne właściwości ma pietruszka, którą warto dorzucać do każdej potrawy. Jeśli natomiast ma się problemy z nadciśnieniem, to koniecznie trzeba się zaprzyjaźnić z czosnkiem, który je obniża.

Suplementy na serce

Jeśli nie jest się pewnym, czy sercu dostarcza się wszystkich ważnych składników w odpowiednich ilościach, można sięgnąć po suplementy na serce.Nie zastąpią one zbilansowanej diety, za to mogą ją uzupełnić. Można je bez recepty kupić w aptece i nie powinny nikomu zaszkodzić. Trzeba jednak przestrzegać zaleceń producenta, przeczytać dobrze przeciwwskazania, a w razie innych chorób lub stosowania leków, najpierw trzeba się skonsultować z lekarzem, czy któryś ze składników nie obniża działania leku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.